1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
3 grudnia – wtorek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
5 grudnia – czwartek – bł. Filipa Rinaldiego, kapłana
7 grudnia – sobota – św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
8 grudnia – niedziela – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Syna Bożego.

W Adwencie zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Roraty, to piękne adwentowe oczekiwanie wraz z Maryją na narodziny Zbawiciela. To okazja, by wsłuchać się jak Ona w Boże Słowo, by umacniać naszą przyjaźń z Bogiem oraz więzi rodzinne i wspólnotowe. Po Mszy Roratniej zapraszamy na wspólnotowe śniadanko i dobrą kawę. Postaramy się, aby dzieci i młodzież zdążyli do szkoły, a dorośli do pracy. Serdecznie zapraszamy – Adwentowe Roraty to owocny wysiłek, który naprawdę warto podjąć. Dodatkowo Roraty dla dzieci w piątki o godz. 17.00.

3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 – posługa modlitwą wstawienniczą dla wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

4. W środę, 4 grudnia na godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne Lectio Divina.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź od godz. 16.30, Msza dla dzieci o godz. 17.00.
W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Maryi.

6. W gablotach parafialnych wywieszony jest apel Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie dotyczący dużej aktywności oszustów działających na szkodę osób starszych.

7. W kiosku parafialnym możemy zaopatrzyć się w kalendarze, lampiony adwentowe na Roraty, świece wigilijne „Caritas”, karty świąteczne oraz komplety kolędowe.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Zenon Sidlarewicz, lat 89, z ul. Nietrzebki
Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Za chwilę zostaną poświęcone opłatki wigilijne, którymi przełamiemy się w gronie najbliższych podczas Wigilijnej Wieczerzy. Opłatki dostępne są w kiosku parafialnym, kancelarii i zakrystii. W kancelarii dostępne są również opłatki niskoglutenowe. Za złożone Ofiary składamy serdecznie podziękowanie.

Podziel się z innymi