1. Obchodzimy dziś uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań.

2. Dziś z naszej parafii, o godz. 10.00 wyruszy Orszak Trzech Króli. Barwny korowód przejdzie ulicami miasta, a zakończy się uroczystą Mszą św. w kościele Matki Bożej Pocieszenia o godz. 12.00.

3. W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

4. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. W blokach, przy wejściach do klatek umieszczane są informacje o kolędzie. Warto jest dokładnie zapoznać się z nimi, szczególnie dotyczy to godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególnych klatkach bloku.
Naczynie z Wodą święconą znajduje się w przy chrzcielnicy.
W styczniu Kancelaria parafialna czynna tylko w niedziele po Mszach św.
Jeżeli ktoś był nieobecny podczas kolędy, a chciałby przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

5. Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

7 stycznia, poniedziałek: Spółdzielcza 40 A,B i C. Skrowaczewskiego 17 i 19
8 stycznia, wtorek: Spółdzielcza 15, Skrowaczewskiego 23 i 25
9 stycznia, środa: Skrowaczewskiego 29, 31 i 33
10 stycznia, czwartek: Skrowaczewskiego 35, Nietrzebki 20
11 stycznia, piątek: Nietrzebki 4, 10 i 12
12 stycznia, sobota: domki jednorodzinne: ul.. ul. Chłodna, Ciepła, Twardowskiego, Stanclika, Witosa, Migdałowa, Orzechowa, Podmiejska, Północna, Prosta, Misakowskiego, Miodowa, Kwiatowa i Popiełuszki Dokładny rozkład sobotniej kolędy wywieszony jest w gablotach oraz znajduje się na naszej stronie internetowej.

6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe oraz kalendarze Diecezji Łowickiej.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Ireneusz Barczykowski, lat 61, z ul. Skrowaczewskiego
Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Podziel się z innymi