1. Przeżywamy dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
Dzień szczególnych modlitw za nasze rodziny oraz odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jest to również Święto patronalne Domowego Kościoła. Jest też dla nas wielką radością, że mamy w naszej parafii już 7 Kręgów DK skupiających małżeństwa sakramentalne.

2. Jutro jest ostatni dzień roku kalendarzowego 2018. Wieczorną Mszę Świętą poprzedzi nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30.

3. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok 2019 – Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00. Ten dzień jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich ministrantów.
W piątek spowiedź od godz. 16.30, Msza dla dzieci o godz. 17.00.
W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz. 18.00.

5. W niedzielę, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań.

6. Tego dnia przejdzie przez Żyrardów Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi. Orszak Trzech Króli wyruszy z naszej parafii. Zbiórka na boisku o godz. 10.00. Każdemu królowi będzie towarzyszył barwny orszak dzieci i młodzieży. Nasza parafia ma w tym roku kolor zielony. Zapraszamy dzieci i młodzież – specjalne, zielone stroje na orszak są do odebrania w Oratorium. A pozostałych uczestników Orszaku zachęcamy, aby też ubrać jakiś zielony element garderoby. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta, a zakończy się uroczystą Mszą św. w kościele Matki Bożej Pocieszenia o godz. 12.00.

5. Rozpoczęliśmy już odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.
Pragniemy odwiedzić wszystkich Parafian, aby do domów i rodzin zanieść Boże błogosławieństwo. Kolęda, to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do:
– wspólnej modlitwy,
– do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi,
– do rozmowy o codziennych radościach i smutkach odwiedzanych rodzin
– oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

Na przygotowanym stole na białym obrusie niech znajdzie się Pismo Święte, zapalone świece, krzyż oraz zeszyty dzieci i młodzieży od religii. Na kolędzie niech będą obecni wszyscy domownicy.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Dzięki życzliwości Spółdzielni Mieszkaniowych oraz TBS-u w blokach będą pojawiały się informacje o kolędzie. Warto jest dokładnie zapoznać się z nimi, szczególnie dotyczy to godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególnych klatkach bloku. Naczynie z Wodą święconą znajduje się w przy chrzcielnicy. Komplety kolędowe możemy nabyć w naszym Kiosku parafialnym. W styczniu Kancelaria parafialna czynna tylko w niedziele po Mszach św.

Jeżeli ktoś był nieobecny podczas kolędy, a chciałby przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

6. Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:
2 stycznia, środa: Zielińskiej 27a, Piękna 10 A, 10 B, 10 C i 10 D
3 stycznia, czwartek: Spółdzielcza 9, 17, 24, 26, 28, 30, 32, 34 A i B, 38 i 50
4 stycznia, piątek: Spółdzielcza 42 – 68 (tzw. „zamek”), Skrowaczewskiego 52
5 stycznia, sobota: domki jednorodzinne: ul. 1 Maja, Werbickiego, Łąkowa, Strzelecka, Gdańska i Kamienna. Dokładny rozkład sobotniej kolędy wywieszony jest w gablotach oraz znajduje się na naszej stronie internetowej.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Barbara Bujak, lat 71, z ul. Fieldorfa-Nila
Janusz Waszczewski, lat 93, z ul. Pięknej
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi