1. W ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Każdy kościół jest miejscem świętym, poświęconym Bogu. Tu modlimy się, tu przyjmujemy sakramenty, tu oddajemy cześć Panu Bogu. Dbajmy zatem o naszą świątynię, aby była naszym drugim domem i bramą prowadzącą do wiary.

2. W środę, 31 października, w przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na uroczystą Celebrację „Dziękczynienia za świętych”. Parafie z całego dekanatu przybędą do kościoła św. Karola Boromeusza z relikwiami świętych. Rozpoczęcie o godz. 20.00.

3. W czwartek, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Pamiętajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji.

4. Modlitwę różańcową z wypominkami za zmarłych rozpoczynamy od poniedziałku, 5 listopada.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź od godz. 17.30. W ten piątek nie ma Mszy św. dla dzieci.

W sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

6. Za tydzień, w niedzielę 4 listopada, odbędzie się kolejne Modlitewne Spotkanie Młodych. W programie msza święta o godz. 18.00 a następnie konferencja i uwielbienie. Po części modlitewnej zejdziemy do Oratorium na integrację.

7. W kiosku parafialnym możemy zaopatrzyć się w kalendarze wydane przez Diecezję Łowicką na rok 2019 oraz znicze „Caritas”. Każdy z nas zapala znicze na grobach swoich bliskich, a kupując znicze Caritas, dodatkowo wspieramy działalność charytatywną Kościoła.

8. (po Mszy św. o godz. 10.30)

Przed dwoma tygodniami odbył się konkurs pod hasłem: „Pomoc misjom jest słodka”. W konkursie wzięło udział 25 osób. Ze sprzedaży ciast uzyskano kwotę 750 zł. Pieniądze te zostaną przekazane do SOM w Warszawie. Salezjanie Współpracownicy składają wszystkim uczestnikom konkursu serdeczne podziękowanie za trud włożony w przygotowanie ciast. Wszystkie osoby, które wzięły udział zapraszamy po tej Mszy św. do holu przy kancelarii. Tam odbędzie się rozstrzygniecie konkursu i nagrodzenie najlepszych wypieków.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Agnieszka Hamelska, lat 85, z ul. Girarda

Irena Pałuba, lat 93, z ul. Zielińskiej

Wiesław Kobyłecki, lat 73, z ul. Zielińskiej

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi