1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

13 października – sobota – Uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, Patrona Diecezji Łowickiej

2. Młodzież i wszystkich czujących się młodo zapraszamy dziś wieczorem na Modlitewne Spotkanie Młodych. O godzinie 18:00 Msza święta, a następnie krótka konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie przejdziemy do Oratorium w strefę relaksu i integracji.

3. Podobnie jak w ubiegłych latach Salezjanie Współpracownicy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie pod hasłem: „Pomoc misjom jest słodka”. Aby wziąć udział w konkursie należy upiec ciasto i przynieść do parafii w sobotę 13.10. o godz. 16.00. Ciasta należy zaopatrzyć w karteczkę z imieniem, nazwiskiem i wiekiem autora wypieku. Autorzy najsmaczniejszych ciast zostaną nagrodzeni. Ciasta będą sprzedawane w najbliższą niedzielę przed i po Mszy o godz. 10.30. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone dla dzieci w krajach misyjnych.

4. Za tydzień, w niedzielę, 14 października, po raz 18 w Polsce będziemy obchodzili Dzień Papieski. Już tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach odbywają się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

5. Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy, październik. Nabożeństwa różańcowe

– dla dorosłych – codziennie o godz. 17.30

– dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00

6. Od przyszłej niedzieli, 14 października w kancelarii parafialnej przyjmowane będą wypominki za zmarłych. Formularze na wypominki wyłożone są na stoliku przy bocznym ołtarzu oraz w holu przy kancelarii.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz kalendarze wydane przez Diecezję Łowicką na rok 2019.

8. W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Barbara Kucharska, lat 79, z ul. Skrowaczewskiego

Radosław Jurkiewicz, lat 40, z ul. Pałaca

Zofia Cieplak, lat 86, z ul. Pięknej

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi