1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

12 września – środa – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

13 września – czwartek – św. Jana Chryzostoma

14 września – piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

15 września – sobota – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

2. W sobotę, 15 września rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

3. Również w sobotę 15 września z racji III soboty miesiąca o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.

4. W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy Jubileusz 25-lecia obecności Salezjanów w Żyrardowie. W imieniu wspólnoty Salezjanów i Oratorium chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wspólne świętowanie. W sposób szczególny chciałbym skierować to podziękowanie do wspólnot parafialnych i poszczególnych osób, które upiekły ciasto na tę okazję i zaangażowały się w różne posługi.

Przed nami kolejny rok pracy wychowawczej. Rodziców, dzieci i młodzież zapraszamy do zapoznania się z ofertą Oratorium, zamieszczoną w gablocie. Zapraszamy również do wspierania nowego programu stypendialnego dla dzieci i młodzieży z Oratorium. Będzie można to czynić między innymi składając ofiarę do skarbony znajdującej się przy szklanych drzwiach kościoła, na stałe przeznaczonej na ten cel. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gablocie oratoryjnej.

5. Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza mieszkańców w sobotę, 15 września do skorzystania z bezpłatnych badań w ramach realizowanego programu profilaktyki chorób układu krążenia p.n. „Czas dla serca”. W godzinach 8.00 do 11.00 na skwerze przy ulicy Okrzei obok Targowiska Miejskiego, będą wykonywane bezpłatnie badania ciśnienia krwi, poziomu cukru, cholesterolu we krwi, badanie słuchu oraz udzielane porady prozdrowotne.

Przed badaniem krwi należy być na czczo.

6. Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Świętej Rodziny z Radziejowic organizuje pielgrzymkę do Gruzji w dniach 15 – 22 października. Bliższe informacje i program otrzymamy w Kancelarii parafialnej.

7. Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie czteroletniej żyrardowianki Igi Hodun. Dziewczynka urodziła się z wadami rączek i nóżek oraz z wodogłowiem. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze z Fundacji „Z miłości do dziecka”.

8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

Podziel się z innymi