1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

3 września – poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

8 września – sobota – święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny

2. W poniedziałek, 3 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów i nauczycieli na godz. 8.00, na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok nauki.

3. Również w poniedziałek, 3 września po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy mają problemy zdrowotne, rodzinne czy duchowe.

4. Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczniemy przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Zgłoszenia dzieci klas 3 z naszej Parafii, należy dokonać w tym tygodniu w kancelarii parafialnej (Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 17.30).

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź od godz. 16.30, Msza dla dzieci o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę 9 września zapraszamy dzieci z klas 1 szkoły podstawowej. Na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone tornistry, podręczniki i przybory szkolne, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo z racji rozpoczęcia nauki w szkole.

7. Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Świętej Rodziny z Radziejowic organizuje pielgrzymkę do Gruzji w dniach 15 – 22 października. Bliższe informacje i program otrzymamy w Kancelarii parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie czteroletniej żyrardowianki Igi Hodun. Dziewczynka urodziła się z wadami rączek i nóżek. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze z Fundacji „Z miłości do dziecka”.

9. Przeżywamy dziś Jubileusz 25 lat salezjanów w Żyrardowie. Rodziny z dziećmi zapraszamy na Mszę św. na godz. 10.30 i bezpośrednio po Mszy rozpocznie się festyn dla dzieci „Święto radości”. Główna Jubileuszowa Eucharystia, z wieloma zaproszonymi gośćmi, pod przewodnictwem ks. Inspektora Andrzeja Wujka będzie o godz. 12.00. A po niej przejdziemy wszyscy na boiska oratoryjne na wspólne świętowanie.

O godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołu „Muzikanty” a po nim „Potańcówka 25-lecia”. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Wacław Kwiatkowski, lat 92 i

Julian Węgrowski, lat 81, z ul. Parkingowej,

Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi