1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

27 sierpnia – poniedziałek – św. Moniki

28 sierpnia – wtorek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

29 sierpnia – środa – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1 września – sobota – bł. Bronisławy, dziewicy

2. W piątek, 31 sierpnia, w ostatni dzień miesiąca. Tradycyjnie oddamy hołd św. Janowi Bosko. Po każdej mszy św. będzie ucałowanie relikwii świętego. Dziś jeszcze obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy św.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

4. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Torunia na spotkanie z Rodziną Radia Maryja sobotę 1 września. Zapisy i bliższe informacje w środy, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00.

5. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka funduszy na kontynuacje leczenia czteroletniej Natalii. Zebrano 3659,36 zł. Rodzina Natalii jest bardzo wdzięczna wszystkim za okazaną życzliwość i pomoc w poprawie zdrowia Natalii.

6. Przypominamy o obchodach Jubileuszu 25 lat salezjanów w Żyrardowie. To już za tydzień, w niedzielę 2 września. Chciałbym raz jeszcze wszystkich bardzo serdecznie zaprosić. Drodzy znajdźmy czas, aby wspólnie poświętować.

Rodziny z dziećmi zapraszamy na Mszę św. na godz. 10.30 i bezpośrednio po Mszy rozpocznie się festyn dla dzieci „Święto radości”.

Główna Jubileuszowa Eucharystia, z wieloma zaproszonymi gośćmi, pod przewodnictwem ks. Inspektora Andrzeja Wujka będzie o godz. 12.00. A po niej przejdziemy wszyscy na boiska oratoryjne na wspólne świętowanie.

Tego dnia nie trzeba już gotować obiadu w domu, wszyscy zostaną nakarmieni.

Czy starsi, czy młodsi, każdy znajdzie dla siebie cos ciekawego. Będzie okazja do spotkań i wspomnień po latach, z przyjaciółmi, w tym również z salezjanami, pracującymi w ciągu tych lat w Żyrardowie.

Z wielu punktów programu dnia chciałby jeszcze podkreślić dwa wydarzenia wieczorne:

o godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołu „Muzikanty” a po nim „Potańcówka 25-lecia”. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Chciałbym jeszcze zwrócić się z prośbą do wszystkich pań o upieczenie ciasta dla dzieci. Spodziewamy się bardzo licznej grupy dzieci, a więc i ciasta potrzeba też dosyć sporo. W miarę możliwości ciasto można dostarczyć do Oratorium już w sobotę w godzinach popołudniowych.

Szczegóły świętowania znajdziemy na plakatach, facebooku i stronie internetowej.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

Podziel się z innymi