1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
6 sierpnia – poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego
8 sierpnia – środa – św. Dominika, kapłana
9 sierpnia – czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i
męczennicy, Patronki Europy
10 sierpnia – piątek – święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika
11 sierpnia – sobota – św. Klary, dziewicy

2. Jutro wyrusza 23 Łowicka Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Z naszej parafii tradycyjnie grupa pomarańczowa, której przewodnikiem jest ks. Wojciech. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach. Przed kościołem swoją ofiarą możemy wspomóc przygotowanie i organizację Salezjańskiej Grupy Pomarańczowej.

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 1 września na autokarową pielgrzymkę do Torunia na spotkanie z Rodziną Radia Maryja. Zapisy i bliższe informacje w środy, w bibliotece parafialnej od godz. 16.00.

4. W obecnym 2018 roku upływa 25 lat od momentu przybycia salezjanów do Żyrardowa oraz rozpoczęcia działalności Oratorium św. Jana Bosko. Ten Jubileusz chcemy uczcić w niedzielę 2 września. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu oraz do przekazywania informacji o Jubileuszu swoim bliskim i znajomym, którzy w ciągu tych lat byli związani z Oratorium i dziełem salezjańskim w Żyrardowie, a obecnie mieszkają już poza naszą parafią. Jubileusz będzie okazją do spotkania po latach z przyjaciółmi, w tym również z salezjanami, pracującymi w ciągu tych lat w Żyrardowie. O szczegółach obchodów Jubileuszu będziemy sukcesywnie informować w trakcie tego miesiąca. Dziś chcemy zaprosić tych, którzy mogą bezinteresownie zorganizować ciekawe stoisko lub konkurencję dla dzieci i młodzieży, lub po prostu chcą pomóc przy organizacji Jubileuszu, aby zgłaszali się do ks. Proboszcza lub ks. Łukasza. Numer telefonu oratoryjnego wywieszony jest na tablicach informacyjnych.

5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, Pismo Święte oraz pamiątki na różne okazje.

6. W ostatnim tygodniu w naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Edward Wiśniewski, lat 73, z ul. Girarda
Marianna Sobiecka, lat 83, z Nowych Kozłowic
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi