1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy – najważniejsza liturgiczna uroczystość ku czci Trójcy Świętej: Boga Ojca, Boga Syna – Jezusa Chrystusa i Boga Ducha Świętego. Przypada w niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego. Ogodz. 12.00 Msze św. prymicyjną odprawi ks. Jan Maszewski, salezjanin. Na zakończenie Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.
  2. Jutro rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe. Codziennie o godz. 17.30 będziemy uwielbiać Najświętsze Serce Pana Jezusa przed Najświętszym sakramentem oraz zapoznamy się z treścią orędzia Serca Jezusowego.
    Jutro również przypada Dzień Dziecka. Jutro po Mszy św. wieczornej – modlitwa wstawiennicza
    1 czerwca – poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
    We wtorek, 2 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy dzieci w rok po pierwszej komunii św. wraz z rodzicami na nabożeństwo i spowiedź o godz. 19.00. Komunia rocznicowa odbędzie w Uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca o godz. 10.30.
    3 czerwca – środa – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
    Po Mszy św. wieczornej spotkanie z cyklu Lectio divina
    5 czerwca – piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa, męczennika
  3. 4 czerwca – czwartekuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii i prosić o błogosławieństwo dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszej parafii. Procesja przejdzie ulicami: Salezjańską, I. Zielińskiej, Kap. Pałaca, Kacperską, Fieldorfa-Nila, I. Zielińskiej i Salezjańską. Zapraszamy do przygotowania ołtarzy, orszaku procesyjnego, do udziału ministrantów, bielanki do sypania kwiatków, grupy i wspólnoty parafialne.
    Od piątku rozpoczniemy oktawę Bożego Ciała z procesją w ramach czytanek nabożeństwa czerwcowego.
  4. Wtym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek będziemy się modlić w intencji nowych powołań do kapłaństwa. W piątek rano po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu,Litania do Serca Jezusowego i adoracja do godz. 8.00. Przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.40, Msza św. o godz. 17.00, wymiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo czerwcowe o 17.30. O godz. 18.00, na Mszy św. będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach. Po Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu.
    W sobotę po Mszy św. porannej Litania do Serca Maryi i adoracja do godz. 8.00. Po wieczornej Eucharystii Nabożeństwo Fatimskie.
  5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po prasę, Biuletyn Parafialny, itp.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostały odprowadzone na wieczny spoczynek:
    Janina Rylska, lat 76, ul. Miodowej
    Krystyna Jankowska, lat 73, ul. I. Zielińskiej
    Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi