1. Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Apostołowie wraz z Maryją zostali napełnieni Duchem Świętym. W ten sposób Duch Święty czyni z nas wszystkich jeden organizm Kościoła – wspólnotę Zmartwychwstałego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy 8 tydzień zwykły.
    Jutro w Kościele powszechnym święto NMP Matki Kościoła, w naszej świątyni uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, przeniesiona z niedzieli.
  2. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej – uwielbiamy i czcimy Ojca, Syna i Ducha Świętego, w tym dniu kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy aby jeszcze skorzystać z łaski przebaczenia, oczyszczenia i pojednania.
    O godz. 10.30 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji Ojczyzny i Prezydenta Karola Nawrockiego w związku z 1 rocznicą wyboru na to stanowisko. Serdecznie zaprasza Schola Męska.
    O godz. 12.00 Msze św. prymicyjną odprawi ks. Jan Maszewski, salezjanin. Na zakończenie Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.
    We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
    26 maja – wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
    Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 17.00
    28 maja – czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    29 maja – piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
    31 maja – niedziela – Msza św. wieczorna w intencji Dobrodziejów dzieła salezjańskiego i wspomnienie św. Jana Bosko w nabożeństwie.
  3. Wczoraj I komunię świętą przyjęła druga grupa naszych dzieci. Polecajmy Bogu naszych najmłodszych przyjmujących po raz pierwszy Chrystusa pod postacią chleba oraz ich rodziców, chrzestnych, którzy im towarzyszą. Jeszcze dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. dla dzieci na której poświęcimy i wręczymy obrazki pamiątkowe, od jutra Biały Tydzień, Msza św. o godz. 18.00 (do piątku), nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  1. Maj dedykowany jest Matce Najświętszej. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie, jeszcze przez tydzień, o godz. 17.30 wraz z czytanką o naszych księżach męczennikach. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej oddamy Hołd Matce Bożej.
  1. Komunia rocznicowa odbędzie w Uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca o godz. 10.30. We wtorek, 2 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na nabożeństwo i spowiedź o godz. 19.00.
  1. Ruch Światło-Życie diecezji łowickiej zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w 15-dniowych rekolekcjach wakacyjnych: Oazy Dzieci Bożych (klasy 3-6), Oazy Nowej Drogi (klasy 7-8) i Oazy Nowego Życia (szkoła średnia). Rekolekcje to niesamowita okazja do odpoczynku, pogłębienia swojej relacji z Bogiem i poznania rówieśników z terenu naszej diecezji. Więcej informacji na temat terminów rekolekcji, na plakatach oraz stronie oaza.lowicz.pl w zakładce rekolekcje.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po prasę, Biuletyn Parafialny, itp.
Podziel się z innymi