1. Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu Kościół świętuje swoje narodziny. Grono Apostołów wraz z Maryją zostało “uzbrojone mocą z wysoka” a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm Kościół – wspólnotę Zmartwychwstałego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy 7 tydzień zwykły.
 1. Jeszcze dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia, dziękczynienia, który przygotowuje nasza Schola młodzieżowa wraz z p. Norbertem. Na koniec okresu wielkanocnego w dzień Zesłania Ducha Świętego pragniemy dziękować Bogu za dar Paschy. Zapraszamy na ten wieczór kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Będzie to kolejne Spotkanie przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania.
 1. Za tydzień w niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, uwielbiamy Ojca, Syna i Ducha Świętego, kończy się również okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy aby jeszcze skorzystać z łaski przebaczenia, oczyszczenia i pojednania.
  20 maja – poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
  23 maja – czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  24 maja – piątek – uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Na Mszy św. będziemy się modlić w intencjach przedstawianych w nowennie. Kazanie okolicznościowe na Mszy św. wieczornej wygłosi ks. Roman Wortolec, salezjanin.

Komunia rocznicowa będzie w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.30. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek, 27.05. na nabożeństwo i spowiedź o godz. 19.00.

 1. Miesiąc maj w sposób szczególny dedykowany jest Matce Najświętszej. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe wraz z nowenną, odprawiamy je codziennie o godz. 17.30.
 1. Wspólnota ‘Józef’, działająca przy naszej parafii – czyli Męska Formacja Duchowa – zaprasza mężczyzn na Spotkanie – “Męski trening duchowy”, w najbliższy czwartek 23 maja, rozpoczęcie Eucharystią o godz.18.00.
 1. Za tydzień, w niedzielę 26 maja (w Dzień Mamy) odbędzie się doroczny Festyn „Święto Młodości”, który rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 12.00. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania, a chętne osoby do pomocy, szczególnie do przygotowania ciasta do kawiarenki.
 1. Zapraszamy na wyjazd z Żyrardowa i okolic, na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd 1 czerwca, godz. 6.00 spod kościoła M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Koszt 110 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u Rafała Karpińskiego i na plakatach wywieszonych w gablotach.
 1. Zapraszamy do udziału w XXXIV Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej Suwałki – Wilno, która wychodzi 15 lipca. Zapisy ruszają 17 czerwca. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej www.suwalki-wilno.salezjanie.pl.
 1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki komunijne, kartki okolicznościowe, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Kazimierz Skrzypiec, lat 78, Nowe Kozłowice
Barbara Żukowska, lat 80, ul. 1 Maja
Helena Witek, lat 84, ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Podziel się z innymi