1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pańskie jest ukoronowaniem i zakończeniem ziemskiego życia Chrystusa, jak również zapowiedzią powtórnego Jego przyjścia. Chrystus powierzył uczniom misję: “Idźcie, więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego“.
 2. Dni następujące po Wniebowstąpieniu Pańskim przygotowują nas na przyjęcie Ducha Świętego. Czytania liturgiczne w tym tygodniu zawierają opis obietnicy zesłania Ducha Świętego. W naszym kościele odprawiana jest codziennie po Mszy św. wieczornej, nowenna do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  13 maja – poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej oraz wspomnienie św. M.D. Mazzarello, założycielki Zgromadzenia ss. Salezjanek
  14 maja – wtorek – święto św. Macieja, apostoła
  15 maja – środa – rozpoczęcie nowenny do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, w Kancelarii przyjmujemy prośby i podziękowania
  Wieczorem po Mszy św. Lectio Divina
  16 maja – czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski
 1. W przyszłą niedzielę, będziemy uroczyście obchodzić Zesłanie Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Na Mszę św. Wigilijną tej uroczystości zapraszamy w sobotę, 18 maja o godz. 20.00.
 1. Miesiąc maj w sposób szczególny dedykowany jest Matce Najświętszej. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe wraz z czytanką, odprawiamy je codziennie o godz. 17.30.
 1. Wczoraj rozpoczęliśmy I komunie święte dla uczniów klas III. Polecajmy Bogu naszych najmłodszych przyjmujących po raz pierwszy Chrystusa pod postacią chleba oraz ich rodziców i najbliższych. Jeszcze dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. z udziałem dzieci I komunijnych, wręczenie obrazków pamiątkowych, od jutra Biały Tydzień, Msza św. o godz. 18.00 (do piątku).
 1. W niedzielę, 19 maja o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia, modlitwy, dziękczynienia który przygotowuje nasza Schola młodzieżowa wraz z p. Norbertem. Na koniec okresu wielkanocnego w dzień Zesłania Ducha Świętego pragniemy dziękować Bogu za dar Paschy.
  Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Będzie to kolejne Spotkanie przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania.
 1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 26 maja (w Dzień Mamy) odbędzie się doroczny Festyn „Święto Młodości”, który rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 12.00. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania, a chętne osoby do pomocy, szczególnie do przygotowania ciasta do kawiarenki.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki komunijne, kartki okolicznościowe, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Krystyna Sowińska, lat 70, ul. Kapt. Pałaca
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Podziel się z innymi