1. Wspomnienia liturgiczne:

Jeszcze dzisiaj zapraszamy maturzystów, ich rodziców oraz najbliższych na godz. 16.30 na dodatkową na Mszę św. w ich intencji.
6 maja – poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. wieczornej modlitwa wstawiennicza.
8 maja – środa – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
10 maja – piątek – rozpoczęcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

Miesiąc maj w sposób szczególny dedykowany jest Matce Najświętszej. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe wraz z czytanką, odprawiamy je codziennie o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pańskie jest ukoronowaniem i zakończeniem ziemskiego życia Chrystusa, jak również zapowiedzią powtórnego Jego przyjścia.

  1. W najbliższą sobotę, 11 maja rozpoczniemy I komunie święte dla uczniów klas III. Przez 10 miesięcy trwały przygotowania do ich uroczystości. Polecajmy Bogu naszych najmłodszych przyjmujących po raz pierwszy Chrystusa pod postacią chleba do swojego serca oraz ich rodziców, chrzestnych, którzy im towarzyszą.
  1. Zapraszamy na wyjazd z Żyrardowa i okolic, na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd 1 czerwca, godz. 6.00 spod kościoła M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Koszt 110 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u Rafała Karpińskiego i na plakatach wywieszonych w gablotach.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki komunijne, kartki okolicznościowe, Biuletyn Parafialny.
Podziel się z innymi