Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce.
Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach…”
 1. Dziś IV niedziela Wielkanocy, jednocześnie Niedziela Dobrego Pasterza – 61 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku przeżywany będzie pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”. Podczas Eucharystii czytany jest fragment Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10). Winniśmy prosić Boga, aby udzielił młodym osobom daru powołania, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie, aby nie zabrakło
  dobrych pasterzy, którzy będą głosić Słowo Boże, sprawować sakramenty i oddawać życie za owce.
  Z okazji Tygodnia Modlitw o nowe powołania swój List pasterski skierował do nas ks. bp. Wojciech Osial.
 2. Wspomnienia liturgiczne:
  23 kwietnia, wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  25 kwietnia, czwartek – święto św. Marka, ewangelisty
  W tym dniu imieniny obchodzi p. Marek Nietrzebka, nasz kościelny.
 3. Trwamy w nowennie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przedstawiamy do wtorku po Mszy św. wieczornej. 24 kwietnia po Mszy św. oddamy hołd Maryi Wspomożycielce.
 4. W środę adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00
 5. Wspólnota ‘Józef’, działająca przy naszej parafii – czyli Męska Formacja Duchowa – zaprasza mężczyzn na cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem “Męski trening duchowy”. Spotkanie w najbliższy czwartek 25 kwietnia, rozpoczęcie Eucharystią o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Za tydzień zapraszamy już na drugą Drogę Światła o godz. 17.15. Jest to nabożeństwo na okres wielkanocny. Powstało we Włoszech w 1988 roku w naszej rodzinie salezjańskiej. Na 14 stacjach Drogi Światła spotykamy Chrystusa Zmartwychwstałego, który ukazuje się swoim apostołom i tym, którzy go szukają.
 7. W przyszłą niedzielę swoim świadectwem życia podzieli się p. dr Artur Skowron. Z wykształcenia teolog, żonaty. Opowie historię swojego życia, upadku, walki oraz nawrócenia dzięki łasce Bożej. Będzie również rozprowadzał swoją książkę, w której dzieli się tymi wydarzeniami w świetle wiary i miłości do Boga i człowieka.
 8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki komunijne, kartki okolicznościowe, Biuletyn Parafialny.
 9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
  Wiesława Sadowska, lat 83, ul. I. Zielińskiej
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..
Podziel się z innymi