“Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».”
 1. Drodzy Parafianie, Sympatycy i Goście!
  Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech ten błogosławiony czas Wielkanocny owocuje spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałym. Niech Pan umocni wasze serca wiarą, nadzieją i miłością, byście stawali się świadkami paschalnej radości. Życzymy Wam siły, zdrowia i pokoju płynącego od Chrystusa Zmartwychwstałego.
 2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczystość Zmartwychwstania ma swoją Oktawę, czyli uobecniamy tajemnicę Zmartwychwstania Pana przez osiem dni, wyrażając to przez śpiew „Chwała na Wysokości Bogu”. Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odprawiać po Mszą św. wieczornej.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świąt Wielkanocnych: p. Edwardowi, Agnieszce Karwat za projekt i wykonanie ołtarza Adoracji i Grobu oraz ks. Sławomirowi, p. Mieczysławie Kuleszy. Panu Norbertowi, Andrzejowi, Scholi młodzieżowej i Męskiej, Liturgicznej Służbie i wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Wielkiego Tygodnia (apostołom, czytającym Słowo Boże, posługującym). Wszystkim księżom za posługę, naszym klerykom: Bwalyi i Janowi. Dziękujemy za życzenia świąteczne i wszelkie oznaki życzliwości w Wielki Czwartek z okazji ustanowienia sakr. kapłaństwa. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do grobu.
 1. Przyszła niedziela, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Prośmy Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Na godz. 15.00 w niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia Bożego.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców, będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00. Msza św. w intencji polecanych w Wypominkach o godz. 18.00. W piątek można spożywać potrawy mięsne ze względu na Oktawę wielkanocną.

W sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

 1. Od 2 kwietnia rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do Dnia Świętości Życia, który w tym roku przypada wyjątkowo 8 kwietnia, w poniedziałek. Pamiętajmy w modlitwach o naszych małżeństwach, rodzinach, a szczególnie o młodych ludziach.
 1. W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  W najbliższą środę kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina po Mszy św. wieczornej.
 1. Kancelaria parafialna we wtorek i środę będzie nie czynna.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne oraz Biuletyn Parafialny.
Podziel się z innymi