“Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy.
Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc:
«Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.”
 1. Piąta Niedziela Wielkiego Postu. Na znak bliskości Wielkiego Tygodnia zasłaniamy krzyże, które odsłonimy do adoracji podczas wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Liturgii godzin.
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Głosi ks. Paweł Rudnicki SDB z Warszawy. Msze św. od pn. – śr. o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 20.00. W środę sakrament namaszczenie chorych na Mszy św. o godz. 9.00. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., różaniec o godz. 17.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. od godz. 19.00 do 19.45, w środę od godz. 17.00. Spotkanie dla młodzieży szkolnej od pn. – śr. o godz. 10.00, dla dzieci w dwóch grupach od godz. 11.00 do 13.30. Program jest rozwieszony w gablotach.
  We wtorek 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Jezusa, Maryi i Kościoła. Z tego względu miesiąc marzec w tradycji Kościoła jest poświęcony św. Józefowi.
  W piątek 15 marca rozpoczęliśmy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej.
 1. Rozpoczęliśmy również nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Po każdej Mszy św. polecamy Bogu te intencje.
 1. 21 lutego br. w nocy spłonął doszczętnie dom pani Agnieszki w Budach Zosinych w parafii Międzyborów. Tydzień temu rodzina i ministranci zbierali ofiary na pomoc w odbudowie. Zebraliśmy 9.979 zł. Najbliżsi składają serdeczne Bóg zapłać. W dowód wdzięczności ofiarodawcom i dobrodziejom zamówili w ich intencji Mszę św. – 19.03. godz. 9.00.
 1. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, dzieci i młodzież z naszego Oratorium będą rozprowadzać przed kościołem palemki własnoręcznie przygotowane. Ofiary za nie zebrane zostaną wykorzystane na rzecz podopiecznych Oratorium oraz na jego przyszłą rozbudowę. Już teraz za nie serdecznie dziękujemy. Palemki będą już dostępne od środy w Oratorium oraz w sobotę przed wieczorną mszą.
 1. W Niedzielę Palmową 24 marca o godz. 17.00 będzie kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 1. Już po raz kolejny odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa dla całego Żyrardowa. Zapraszamy w piątek 22 marca na godz. 18.30. Rozpoczęcie pod kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Żeromskiego). Trasa przebiega ulicami wszystkich żyrardowskich parafii. Zakończenie w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Nie będzie zatem u nas Drogi Krzyżowej o godz. 18.45, inne Drogi Krzyżowe o godz. 15, 17 i 20 będą w naszym kościele.
 1. „On przyjdzie do dobrych i złych” to tytuł Wieczoru Uwielbienia, który odbędzie się 24 marca, w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Organizatorzy wieczoru: Zespół Artystycznie Szerzący Miłosierdzie zapraszają wraz z Proboszczem ks. Adamem Domańskim. To szansa, aby dobrze rozpocząć czas Wielkiego Tygodnia.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, rozważania Drogi Krzyżowej, Biuletyn Parafialny.
Podziel się z innymi