“W świątyni zastał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie.
Wówczas, sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Zabierzcie to stąd i z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!».”
 1. Przeżywamy dzisiaj III niedzielę Wielkiego Postu. Nasza Schola Męska zaprasza jeszcze dzisiaj na Wieczór Patriotyczny pt. „Grypsy z celi śmierci” po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 z okazji Dnia Żołnierzy Niezłomnych. Zapraszamy.
 1. Jutro, w poniedziałek, 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza, swoje imieniny obchodzi ks. Kazimierz Rzymowski. Ks. Kazimierz prowadzi Żywy Różaniec, Domowy Kościół, Nabożeństwo Fatimskie, posługuje w Kancelarii. Mszę św. imieninową będzie sprawował w poniedziałek o godz. 18.00, zapraszamy i zachęcamy do modlitwy za naszego solenizanta.
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ;
  godz. 17.00 z udziałem dzieci,
  godz. 18.45 dla ogółu wiernych ; godz. 20.00 z udziałem młodzieży
  W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.
  W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  W najbliższą środę kolejne Spotkanie z cyklu Lectio Divina po Mszy św. wieczornej.
 1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na cel „Dzieło pomocy misjonarzom Ad gentes” – w świecie. Zebraliśmy 2.292 zł. Ofiarę przesłaliśmy na potrzeby misjonarzy. Dziękujemy za wsparcie.
 1. W związku z ogólnopolską inicjatywą peregrynacji relikwii Bł. Rodziny Ulmów, która odbędzie się również w Diecezji Łowickiej, zapraszamy 5 marca, we wtorek na godz. 17.45 do kościoła MB Pocieszenia. Będzie uroczyste wprowadzenie relikwii, Msza św. i czuwanie. Szczegóły na plakacie.
 1. Zapraszamy na Wystawę zdjęć naszej Scholii Męskiej z okazji Jubileuszu 25-lecia powstania. Wystawa jest przed Kancelarią, w holu.
 1. 21 lutego br. w nocy spłonął doszczętnie dom pani Agnieszki Michalskiej w Budach Zosina w gminie Jaktorów, w parafii Międzyborów. Straciła cały dorobek swojego życia i dom w który włożyła całe serce i mnóstwo pracy. Wspiera rodzinę Parafia Międzyborów, przyjaciele. Rodzina prosi też naszą parafię o wsparcie. Będzie można wesprzeć panią Agnieszkę wraz z rodziną w niedzielę 10 marca po każdej Mszy św. przed kościołem. Rodzina składa serdeczne Bóg Zapłać.
 1. W najbliższą środę, 6 lutego Kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 1. Statystyka roku 2023/2022: Sakramenty: Chrzest św. otrzymało 67/66 osoby; do I Komunii Świętej przystąpiło 118/123 osób; do Bierzmowania 44/57 osoby; małżeństwo zawarło 12/11 par., namaszczenie chorych przyjęło 288/271 osób (Dzień Chorego, Rekolekcje).

W naszej świątyni rozdaliśmy 97/87 tys. Komunii św. Odwiedzamy jako kapłani w każdy I Piątek miesiąca 33/35 osoby starsze lub chore w ich domach. Na wieczny spoczynek odprowadziliśmy 89/117 osób.

Na terenie parafii mieszka ok. 4400 rodzin. Według danych meldunkowych liczba mieszkańców/parafian na dzień 31.12.2023 r. wynosiła 10.840/10.845 osoby.

Na kolędzie, wizycie duszpasterskiej, przyjęło nas 1905/1970 rodzin. Chodziliśmy przez 5 tygodni.

Rok temu ofiary zebrane przeznaczyliśmy na nowe organy, prospekt piszczałkowy oraz malowanie kościoła i porządkowanie wokół świątyni i domu zakonnego. W tym roku ofiary z Kolędy chcemy przeznaczyć na odnowienie dachu kościoła, renowacje drzwi do Oratorium przy kotłowni, naprawę Krzyża misyjnego oraz zagospodarowanie działki dla dzieci i młodzieży.

Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, szczerą rozmowę i wsparcie finansowe naszej parafii i wspólnoty zakonnej.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, rozważania Drogi Krzyżowej, Biuletyn Parafialny.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Halina Krępska, lat 88, ul. Kapt. Pałaca
  Irena Szymanek, lat 79, ul. Gen. F. Nila
  Danuta Gil, lat 68, ul. Nietrzebki
  Stanisław Kuśmider, lat 84, ul. Girarda
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi