“Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką.
Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe,
tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła.”
 1. W każdą środę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00

W czwartek ostatni dzień miesiąca lutego, Msza św. w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Bosko.
Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych). Nasza Schola Męska przygotowuje Wieczór Patriotyczny pt. „Grypsy z celi śmierci” w niedzielę 3 marca, po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ; godz. 17.30 z udziałem dzieci,
  godz. 18.45 dla ogółu wiernych ; godz. 20.00 z udziałem młodzieży
  W niedzieleWielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.
 1. Wtym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.40, Msza św. o godz. 17.00. O godz. 18.00, na Mszy św. będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach.
W sobotę nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 19.00.

 1. Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy. Badania adresowane są przede wszystkim do kobiet z grup ryzyka, w określonych kategoriach wiekowych. Szczegółowe informacje udostępnione są na stronie internetowej Miasta. Pierwsza akcja profilaktyczna odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 26 lutego. Mobilny punkt badań będzie czekał na mieszkańców przy Przychodni Lekarskiej „Eskulap”, ul. POW 5,w godz. 10.00 – 17.00.
 1. Zbieramy dzisiaj ofiary do puszek na cel „Dzieło pomocy misjonarzom Ad gentes” – w świecie. Dziękujemy za wsparcie misjonarzy w świecie.
 1. W związku z ogólnopolską inicjatywą peregrynacji relikwii Bł. Rodziny Ulmów, która odbędzie się również w Diecezji Łowickiej, zapraszamy już dzisiaj na 5 marca na godz. 17.45 do kościoła MB Pocieszenia. Będzie uroczyste wprowadzenie relikwii, Msza św. i czuwanie. Szczegóły na plakacie.
 1. Trwa okres, w którym rozliczamy się z podatku za ubiegły rok. Możemy 1,5% podatku od dochodu przekazać organizacjom pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łowickiej działa i niesie pomoc najuboższym Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej. Prezes ks. Piotr Krzyszkowski zwraca się z prośbą o przekazanie tego 1,5% na rzecz Caritas. Przy drzwiach są ulotki informujące o Fundacji.
 1. Zapraszamy na Wystawę zdjęć naszej Scholii Męskiej z okazji Jubileuszu 25-lecia powstania. Wystawa jest przed Kancelarią, w holu.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, rozważania Drogi Krzyżowej, Biuletyn Parafialny.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:

Stanisław Moździerz, lat 75, ul. Skrowaczewskiego
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Podziel się z innymi