“Duch wyprowadził Jezusa na pustynię.
A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana,
i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.”
 1. Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Ks. bp. Andrzej Dziuba skierował do nas swoje słowo, które czytamy na Mszach św. Kościół zachęca nas do owocnego przeżycia tego czasu pokuty i nawrócenia. Zapewne wielu z nas postawiło sobie dobre i mocne postanowienia na Wielki Post. Bądźmy zatem wytrwali w naszych zamierzeniach.
 1. 15 lutego w czwartek rozpoczęliśmy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
  W sobotę 24 lutego oddamy Hołd Matce Bożej po Mszy św. wieczornej.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 17.00
  Wieczorem po Mszy św. – Lectio Divina.
  22 lutego – czwartek – święto Katedry św. Piotra apostoła
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ;
  godz. 17.00 z udziałem dzieci,
  godz. 18.45 dla ogółu wiernych ; godz. 20.00 z udziałem młodzieży
  W niedzieleWielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.
 1. W najbliższy piątek 23 lutego będzie wizytował naszą wspólnotę zakonną i parafialną ks. radca generalny Roman Jachimowicz z Rzymu. Odbędzie spotkanie z nami, współbraćmi, przybliżymy mu naszą pracę w charyzmacie i wspólnie się pomodlimy.
 1. W najbliższą sobotę24 lutego o godz. 16.00, rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński w pomieszczeniach oratoryjnych. Będzie to pierwsze Spotkanie, szczegółowe informacje i prowadzenie tego kursu organizuje ks. Sławomir.
 1. Bardzo dziękujemy za wspieranie dzieci i młodzieży z naszego Oratorium przez ofiary składane do skarbony stypendialnej znajdującej się nad stolikiem przy wyjściu z kościoła oraz inne datki przekazywane na rachunek bankowy Oratorium lub osobiście w kancelarii i do ks. Łukasza. W najbliższym czasie naszą działalność można również wspomóc przekazując 1,5 procent od podatku. Potrzebne dane znajdziemy w folderach rozdawanych po kolędzie, na profilu Oratorium na Facebook-u oraz na naszej stronie internetowej www.oratorium-zyrardow.pl. Serdecznie dziękujemy za wspieranie naszej wychowawczej działalności i zapraszamy dzieci, młodzież oraz wolontariuszy do przychodzenia do Oratorium.
 1. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w najbliższy piątek 23 lutego na godz. 20.00. Przeżyjemy wspólnie spotkanie tematyczne i nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 1. Starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Żyrardowskiego do udziału w konkursie wiedzy o Bł. Kard. Wyszyńskim: „Prymas Tysiąclecia – ku wolności Ojczyzny”. Jego celem jest kultywowanie wybitnej postaci Prymasa i jego wpływu na współczesną historię Polski, promowanie idei patriotyzmu, poszanowania praw człowieka, istoty rodziny i tradycji. Szczegóły konkursu są dostępne na stronie Powiatu Żyrardowskiego.
 1. W przyszłym roku 2025, I komunia święta odbędzie się w dwóch terminach – sobota 10.05. i 24.05. r. Pierwszy termin godz. 10.00: Szkoła Nr 3 – klasa 3A i Szkoła Nr 1; godz. 12.00: klasa 3B. Drugi termin, godz. 10.00: klasy 3C i 3D; godz. 12.00: klasa 3E.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, rozważania Drogi Krzyżowej, Biuletyn Parafialny.
Podziel się z innymi