1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość odpustową świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy i naszej parafii. Kazania okolicznościowe z okazji Odpustu głosi ks. Roman Wortolec, salezjanina z Warszawy. Ks. Roman jest wicedyrektorem wydawnictwa salezjańskiego, biblistą i tłumaczem książek. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy wszystkich sympatyków Pisma św. na konferencję ks. Romana nt. Słowa Bożego.
 1. 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona czas Wielkiego Postu, okres przygotowania do wydarzeń paschalnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości spożywania. Tego dnia winniśmy zjeść trzy posiłki, jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia. Natomiast post ilościowy (Środa Popielcowai Wielki Piątek) obowiązuje od 18 do 60 roku życia.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Środę Popielcową o godz. 17.00.
 1. 15 lutego – czwartek – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii.
 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę.

W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ;
godz. 17.00 z udziałem dzieci,
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ;
godz. 20.00 z udziałem młodzieży

W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.

 1. W miniona niedzielę, z racji Dnia Życia Konsekrowanego zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz Zakonów klauzurowych żeńskich, zebrane ofiary to 1674 zł. Przekazaliśmy składkę na rzecz Sióstr. Bóg zapłać.
 1. Dzisiaj chcemy umożliwić wszystkim małżonkom w parafii spotkanie z członkami najstarszego i najliczniejszego w Kościele ruchu duchowości małżeńskiej – Ekip Notre Dame. Celem tego ruchu jest pomaganie małżonkom we wzrastaniu do świętości. Ruch proponuje konkretne sposoby, które mają pomagać w małżeństwie, we wzrastaniu do świętości i miłości Boga oraz bliźniego. Sakramentalne małżeństwo jest w centrum uwagi tego ruchu.
 1. W drugą sobotę Wielkiego Postu – 24 lutego o godz. 16.00, rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński w pomieszczeniach oratoryjnych. Będzie to pierwsze Spotkanie, szczegółowe informacje i prowadzenie tego kursu organizuje ks. Sławomir.
 1. W przyszłym roku 2025, I komunia święta odbędzie się w dwóch terminach – sobota 10.05. i 24.05. r. Pierwszy termin godz. 10.00: Szkoła Nr 3 – klasa 3A i Szkoła Nr 1; godz. 12.00: klasa 3B. Drugi termin, godz. 10.00: klasy 3C i 3D; godz. 12.00: klasa 3E.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne, Biuletyn Parafialny.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Halina Kawiecka-Winiarek, lat 87, ul. Gen F. Nila
  Zbigniew Kacprzak, lat 77, ul. 1 Maja
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi