“Z nastaniem wieczora, gdy słońce już zaszło,
przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych.
Całe miasto zgromadziło się u drzwi.” (Mk 1, 32-33)
 1. Wspomnienia liturgiczne:

5 luty – poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy, męczennicy, błogosławimychleb św. Agaty”. Po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia modlitewnego. W środę po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Lectio Divina, o godz. 19.00.
10 lutego – sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

 1. Co roku 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego. W tym roku jest to niedziela. Na modlitwę w intencji chorych zapraszamy już w sobotę wieczór – 10 lutego. Współorganizatorami Dnia chorego jest Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu”. O godz. 17.30 różaniec, możliwość spowiedzi, następnie Eucharystia, adoracja Najświętszego sakramentu i błogosławieństwo Lourdzkie (osobiste). W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
  Zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze, potrzebujące wsparcia duchowego.
 1. We wtorek zakończyliśmy Kolędę – odwiedziny duszpasterskie. Bardzo dziękujemy za przyjęcie, okazaną życzliwość i wspólną modlitwę, ofiary. Gdyby, ktoś chciał przyjąć jeszcze Kolędę, to prosimy o zgłoszenia do Kancelarii lub zatelefonowanie, abyśmy się mogli umówić. Krótkie podsumowanie Wizyt duszpasterskich podamy w późniejszym czasie.
 1. W przyszłą niedzielę 11 lutego będziemy przeżywali Uroczystość odpustową świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy i naszej parafii. Zaprosiliśmy z kazaniami okolicznościowymi ks. Romana Wortolca, salezjanina z Warszawy. Ks. Roman pracuje w wydawnictwie Salezjańskim, jest biblistą i tłumaczem książek.
 1. W minioną środę 2 lutego obchodziliśmy Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele. Z racji tego Dnia zbieramy dzisiaj ofiary do puszek na wsparcie zakonów klauzuro- wych, kontemplacyjnych. Bóg zapłać za ofiary.
 1. Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy dziękując wszystkim dotychczasowym Darczyńcom, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego za 2023 r. na dalszą działalność Stowarzyszenia, służącą chorym onkologicznie z Żyrardowa i okolicznych gmin. Obecnie priorytetowym zadaniem Stowarzyszenia jest budowa Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie, u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej. Wstępny koszt budowy Ośrodka wynosi ok. 30 mln złotych brutto. Dotychczas, dzięki Państwa hojności i ofiarności, Stowarzyszeniu udało się zgromadzić środki w wysokości ok. 19% inwestycji, co wystarczyło na postawienie murów. Obecnie Stowarzyszenie pilnie potrzebuje funduszy na pokrycie obiektu dachem i zakończenie stanu surowego. Dlatego też zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o dalsze wspieranie tej inicjatywy. I już teraz za każdy Dar Serca – z serca dziękujemy. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki z informacjami na ten temat.
 1. W przyszłą niedzielę, 11 lutego chcemy umożliwić małżonkom w parafii spotkanie z członkami najstarszego i najliczniejszego w Kościele ruchu duchowości małżeńskiej – Ekip Notre Dame. Celem tego ruchu jest pomaganie małżonkom we wzrastaniu do świętości. Ruch proponuje konkretne sposoby, które mają pomagać w małżeństwie, we wzrastaniu do świętości i miłości Boga i bliźniego. Sakramentalne małżeństwo jest w centrum uwagi tego ruchu.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, oraz upominki religijne.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Tadeusz Obłąkowski, lat 73, ul. Girarda
  Janina Gąska, lat 72, ul. Parkingowa
  W piątek, 2 lutego 2024 roku, zmarł w wieku 74 lat, w 48. roku kapłaństwa ś.†p. Ks. Stanisław Puchaczewskiproboszcz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie, kanonik Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej. Msza święta żałobna zostanie odprawiona 5 lutego 2024 roku (poniedziałek), o godz. 19.00 w kościele parafialnym pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 6 lutego 2024 roku (wtorek), o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. Ś.p. Ksiądz Stanisław zostanie pochowany na cmentarzu w Kuczynie (diecezja łomżyńska).
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi