Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?».
Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?».
Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie».
 1. Wspomnienia liturgiczne

Jutro, 15 stycznia po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Składajmy prośby i dziękczynienia.
17 stycznia – środa – wspomnienie św. Antoniego, opata. W środę po Mszy św. wieczornej – Lectio Divina
19 stycznia – piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
21 stycznia w niedzielę Dzień Babci, w poniedziałek 22 Dzień Dziadka – najlepsze życzenia

 1. 18 stycznia, w czwartek, rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. W tym czasie w sposób szczególny modlimy się i spotykamy z naszymi braćmi z innych wspólnot chrześcijańskich, aby budować widzialną i duchową jedność Chrystusa i Kościoła.
 1. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie – Kolędą. W dzień zwykły rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 10.00. Każdy kto chce przyjąć Kolędę, niech powiesi na klamce mieszkania lub furtce posesji małą kartkę, którą można wziąć przy wychodzeniu z kościoła (weźmy też dla Sąsiadów). Będzie to dla nas znak, aby dzwonić do Państwa. Naczynie z wodą święconą znajduje się w przy chrzcielnicy.

Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:
15 stycznia, poniedziałek: Parkingowa 14, 16, 18, 20, 24, 30
16 stycznia, wtorek: Parkingowa 22, 26, 28 ; Nietrzebki 36, 38 ; Chabrowa 1
17 stycznia, środa: Chabrowa 3, 5 ; Kapt. Pałaca 39
18 stycznia, czwartek: Kapt. Pałaca 41, 43, 45
19 stycznia, piątek: Kapt. Pałaca 47, 49, 88
20 stycznia, sobota: Witosa, Piękna

 1. W styczniu Kancelaria parafialna ze względu na Kolędę czynna tylko po Mszach św. (od wtorku do niedzieli).
 1. Lucjan Krzysztof Chrzanowski Prezydent Miasta Żyrardowa oraz nasza Parafia pw. św. Cyryla i Metodego serdecznie zapraszają na koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Justyny Królak z zespołem, 21 stycznia (niedziela) 2024 roku, o godz. 19:00 w kościele pw. św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie. Po koncercie będzie prowadzona zbiórka przez Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy na rzecz budowy Hospicjum w Żyrardowie. Zachęcamy do udziału we wspólnym kolędowaniu oraz wsparcia szczytnej idei.
 1. Kiosk parafialny oferuje: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe, kalendarze oraz nowy Biuletyn Parafialny z rozkładem Kolędy.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostały odprowadzone na wieczny spoczynek:
  Karolina Czylek, lat 98, ul. Skrowaczewskiego
  Alicja Niewiadomska, lat 75, ul. Nietrzebki
  Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi