Jan Chrzciciel głosił: „Idzie za mną potężniejszy ode mnie, a ja nie jestem godny,
aby schylić się i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów.
Ja ochrzciłem was wodą, a On będzie was chrzcił Duchem Świętym”.
 1. Dzisiaj przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedzielą chrztu Pana Jezusa zamykamy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji kolędy śpiewamy i czcimy Chrystusa nowonarodzonego do 2 lutego (Ofiarowanie Pańskie).

Od jutra rozpoczniemy Okres zwykły w liturgii Kościoła.
– 13 stycznia – sobota – wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła
– 15 stycznia – poniedziałek – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii.

 1. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, zwane Kolędą. W dzień zwykły rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 10.00. Każdy kto chce przyjąć Kolędę, niech powiesi na klamce mieszkania lub furtce posesji małą kartkę, którą można wziąć przy wychodzeniu z kościoła (weźmy też dla Sąsiadów). Będzie to dla nas znak, aby dzwonić do Państwa. Naczynie z wodą święconą znajduje się w przy chrzcielnicy.

Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:
8 stycznia, poniedziałek: Skrowaczewskiego 17, 23, 29, 31
9 stycznia, wtorek: Skrowaczewskiego 25, 33, 35, 52
10 stycznia, środa: Nietrzebki 4, 12, 14, 20
11 stycznia, czwartek: Nietrzebki 10, 16, 18, 22, 24
12 stycznia, piątek: Parkingowa 2, 4, 5, 6, 7, 12
13 stycznia, sobota: Nowe Kozłowice 19 – 91A ; 28 – 108 ( 4 księży), oraz ulice: Twardowskiego, Chłodna, Stanclika, Ciepła, Orzechowa, Podmiejska, Misakowskiego, Migdałowa, Prosta, Północna

 1. W styczniu Kancelaria parafialna ze względu na Kolędę czynna tylko po Mszach św. (od wtorku do niedzieli).
 1. Wczoraj – 6 stycznia zakończyła się ogólnopolska akcja Paczuszka dla Maluszka, organizowana przez Fundację Małych Stópek. Nasza parafia włączyła się do akcji, przeprowadzając zbiórkę darów dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Piaseczna. Poza licznymi darami materialnymi, zebrano środki pieniężne w wysokości 1120 zł. Zakupiono: pieluchy, artykuły higieniczne, żywność dla niemowląt, środki czystości oraz chemię gospodarczą. W imieniu Sióstr prowadzących DSM w Chyliczkach, przekazujemy serdeczne podziękowania za okazane serce oraz życzenia błogosławieństwa Nowonarodzonego na cały rok 2024 dla naszej wspólnoty. Koordynatorzy.
 1. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy na godz. 16.00 – zatytułowany “Niech w naszych sercach żyje Bóg”. W programie koncertu znajdą się kolędy i pastorałki oraz przedstawienie teatralne “Dziewczynka z zapałkami”. Wykonawcami będą: Schola DON BOSCO, Schola CANTORUM, Teatrzyk szkolny “Szalona kurtyna”, Zespół INTEGRUSIE (dzieci z klas integracyjnych SP3) oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
 1. Kiosk parafialny oferuje: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe, kalendarze oraz nowy Biuletyn Parafialny z rozkładem Kolędy.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
  Anna Lisicka, lat 77, ul. Skrowaczewskiego
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie
Podziel się z innymi