“Kiedy wypełnili wszystko zgodnie z Prawem Pańskim,
wrócili do Galilei, do swojego miasta – Nazaret.
Chłopiec zaś rósł i nabierał sił, napełniając się mądrością, a łaska Boża była z Nim.”
 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę po Narodzeniu Pańskim obchodzimy święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa z Nazaretu. Odnawiamy przyrzeczenia małżeńskie i w sposób szczególny modlimy się za wszystkie rodziny z naszej parafii. Jest to równieżŚwięto patronalne Domowego Kościoła. Wieczorem w ostatni dzień roku kalendarzowego 2023 przed Mszą św. odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30. Będziemy również zanosić modlitwy do ks. Bosko po Mszy św. z racji ostatniego dnia miesiąca.
 1. Jutro Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00, (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Ten dzień jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Przynosi On pokój i błogosławieństwo wszystkim ludziom dobrej woli. Rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy 2024.
  2 stycznia – wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów, doktorów Kościoła.
  3 stycznia – środa – wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Jezus
 1. W sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, która przypomina nam, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Trzej Magowie to reprezentanci całej ludzkości. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. O godz. 10.30 wyruszymy z naszej parafii Orszakiem Trzech Króli ulicami Żyrardowa. O godz. 11.45 zakończenie Orszaku i Msza św. w kościele MB Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkie rodziny.
 1. We wtorek, 2 stycznia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, zwane Kolędą. W dzień zwykły rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 10.00. Każdy kto chce przyjąć Kolędę, niech powiesi na klamce mieszkania lub furtce posesji małą kartkę, którą można wziąć przy wychodzeniu z kościoła (weźmy też dla Sąsiadów). Będzie to dla nas znak, aby dzwonić do Państwa. Naczynie z wodą święconą znajduje się w przy chrzcielnicy.

Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

2 stycznia, wtorek: Zielińskiej 27a, Piękna 10 A, 10 B

3 stycznia, środa: Piękna 10 C, 10 D, Spółdzielcza 6, 7, 9, 15, 17, 30, 50, Werbickiego 6

4 stycznia, czwartek: Spółdzielcza 24, 26, 28, 32, 34 A, 34 B, 38, 40 A, B, C, Piękna 27

5 stycznia, piątek: Spółdzielcza od 42 do 68 (parzyste, bez nr 50), Skrowaczewskiego 19

 1. Wtym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca.
  W czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań. W piątekprzed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo Fatimskie.
 1. W styczniu Kancelaria parafialna ze względu na Kolędę czynna tylko po Mszach św. (wtorek – niedziela).
 2. Zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy za tydzień – 7 stycznia godz. 16.00 – zatytułowany “Niech w naszych sercach żyje Bóg”. W programie koncertu znajdą się kolędy i pastorałki oraz przedstawienie teatralne “Dziewczynka z zapałkami”.  Wykonawcami będą: Schola DON BOSCO, Schola CANTORUM, Teatrzyk szkolny “Szalona kurtyna”, Zespół INTEGRUSIE (dzieci z klas integracyjnych SP3) oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
 1. Natomiast o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną będzie kolędować nasza Schola Męska, która w tym roku obchodzi swój Jubileusz 25-lecia działalności. Serdecznie zapraszamy na te wydarzenia.
 1. Kiosk parafialny oferuje: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe, kalendarze oraz nowy Biuletyn Parafialny z rozkładem Kolędy.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Bogdan Rzędziński, lat 84, ul. Girarda
  Alojzy Siwek, lat 70, ul. Skrowaczewskiego
  Rafał Przybysz, lat 45, ul. Parkingowa
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi