“Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię.
Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego.
Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.”
 1. Liturgia w tym tygodniu:

Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy. Głosi je ks. Szymon Mastalerz SDB oraz s. Agata Trzaska FMA. Spotkania rekolekcyjne w godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00, w środę o godz. 16.00 – spowiedź dla dzieci i Msza św. o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Wspomożycielki Wiernych. Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Po Mszy św. Roratniej zapraszamy na kawę i adwentowe śniadanko. Podczas rekolekcji:
Nowenna do Bożego Narodzenia przed Mszą św. o godz. 17.40.
Spowiedź na wszystkich Mszach Świętych
O godz. 19.00 Różaniec w intencji dobrych owoców rekolekcji a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.45.
– Msza z sakramentem namaszczenia chorych w środę o godz. 9.00. Postarajmy się umożliwić osobom starszym i chorym przybycie na tę Mszę św.

 1. Dziś zapłonęła już trzecia świeca adwentowa, jej kolor różowy, czyli Niedziela Radości – Gaudete. To znak bliskiego już czasu Bożego Narodzenia.
 1. Tydzień temu obchodziliśmy w Kościele – Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy do puszek 1452 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać, całą kwotę przekazaliśmy na cele tego Kościoła.
 1. Zachęcamy aby nabywać opłatki świąteczne na stół wigilijny, są dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii. Są również świece wigilijne Caritas, duże i małe. Ministranci przygotowali sianko pod obrus wigilijny.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić już Wigilię. Mszę św. w tym dniu tylko o godz. 7.00, 9.00 i 10.30. Pasterka w tym roku będzie odprawiona o godz. 21.00 i 24.00.Na godz. 21.00 zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami i tych, którym trudno będzie przyjść na godz. 24. O godz. 20.30 odśpiewamy ostatni dzień nowenny przed Bożym Narodzeniem.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Są nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.
 1. Dzieci i młodzież z Oratorium zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez nich w naszym Oratorium. Stoiska kiermaszowe znajdziemy dzisiaj przed kościołem i kancelarią, a w trakcie kolejnych dni rekolekcji tylko przed kancelarią. Serdecznie zapraszamy.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Ewa Olszewska, lat 65, Nowe Kozłowice
  Waldemar Gontarz, lat 73, ul. Girarda
  Barbara Ziąbska, lat 84, ul. Gen. F. Nila
  Zygurt Kulpiński, lat 68, ul. Kapt. Pałaca
  Teresa Michalecka, lat 86, ul. Nietrzebki
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Podziel się z innymi