A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam:
Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnie uczyniliście”.
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  Dziś ostatnia XXXIV niedziela Roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczniemy Adwent I Niedzielą. Po Mszach św. poświęcimy opłatki świąteczne na stół wigilijny. Będą dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii. Wypiekają je ss. Bernardynki z Łowicza.
  30 listopada – czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Andrzej Tańcula, ks. Andrzej Hołownia oraz nasz ordynariusz ks. bp Andrzej Dziuba. Nasi solenizanci, Msze św. imieninową będą sprawować o godz. 18.00, zapraszamy i zachęcamy do modlitwy za naszych ks. Andrzejów.
  Czwartek to ostatni dzień miesiąca, Msza św. w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Bosko.
  Od środy 29 listopada, po Mszy św. wieczornej, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. Lectio Divina.
 2. Do czwartku modlimy się za naszych zmarłych na modlitwie Różańcowej razem z Wypominkami o godz. 17.30.
 1. Wtym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00. O godz. 18.00 intencja Mszy św. za zmarłych polecanych w Wypominkach.
  W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej
 1. Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Torunia, na występy artystyczne oraz na wspólną modlitwę z okazji 32 rocznicy powstania Radia Maryja, aby podziękować Panu Bogu za Dar Radia Maryja i prosić Matkę Bożą o dalszą opiekę. Wyjazd w sobotę 2 grudnia 2023 r. o godz. 7.00. Zapisy przyjmujemy w kiosku parafialnym od wtorku do niedzieli po Mszach św.
 1. W imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego zachęcamy mieszkańców do skorzystania ze wsparcia finansowego Miasta Żyrardowa
  w ramach miejskiego programu osłonowego, mającego na celu zmniejszenie wydatków ponoszonych na leki przez mieszkańców Żyrardowa. Program ten dedykowany jest osobom przewlekle chorym, którzy miesięcznie wydają na leki minimum 50 zł, i których dochód wynosi 1.940 zł netto na osobę samotnie gospodarującą lub 1.500 zł netto na osobę w rodzinie. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie przy ul. Piaskowej 21/23.
 1. Dzisiaj o godz. 19.00 będzie kolejne Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Są już świece Caritas na nasz stół wigilijny, nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.
Podziel się z innymi