«Dobrze, sługo dobry i wierny.
Byłeś wierny w drobnych sprawach, nad wieloma cię postawię.
Wejdź, aby radować się ze swoim panem».
  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

21 listopada – wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
22 listopada – środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy, męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W tym dniuzapraszamy na Koncert w wykonaniu naszej Scholii Męskiej oraz ks. Andrzeja Tańculi po wieczornej Mszy św.
24 listopada – piątek – wspomnienie św. Męczenników, Andrzeja, kapł. i Towarzyszy
25 listopada – sobota – wspomnienie Zmarłych Rodziców Salezjanów

  1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy siódmy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4, 7). Ustanowił go w Kościele papież Franciszek, abyśmy pamiętali w życiu codziennym o tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia – ubodzy i opuszczeni.
  1. W piątek, 24 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy Hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Polecajmy Jej nieustannie nasze dziękczynienia i prośby w codziennym życiu.
  1. W miesiącu listopadzie polecamy naszych zmarłych w modlitwie Różańcowej razem z Wypominkami. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.
  1. W niedzielę 26 listopada o godz. 15.00 będzie wyświetlany w naszym kinie „Len” w Żyrardowie, film o bł. Rodzinie Ulmów. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się w naszym Kiosku. Koszt na bilety wspólnotowe – 17,5 zł, indywidualne – 25 zł, z Kartą Seniora z Żyrardowa – 10 zł.
  1. Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Torunia, na występy artystyczne oraz na wspólną modlitwę z okazji 32 rocznicy powstania Radia Maryja, aby podziękować Panu Bogu za Dar Radia Maryja i prosić Matkę Bożą o dalszą opiekę. Wyjazd w sobotę 2 grudnia 2023 r. o godz. 7.00. Zapisy przyjmujemy w kiosku parafialnym od wtorku do niedzieli po Mszach św.
  1. W trzecią niedzielę listopada każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W związku z powyższym, mając na uwadze pogarszający się stan bezpieczeństwa pieszych na mazowieckich drogach, odczytujemy dzisiaj w kościołach List Otwarty insp. Jakuba Gorczyńskiego z Radomia.
  1. W przyszłą niedzielę 26 listopada o godz. 19.00 będzie kolejne Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Jest – Słowo na każdy dzień – Ewangelia 2024, Ewangelia dla dzieci 2024 r., nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Marek Woch, lat 51, ul. Kamienna; Andrzej Zygadło, lat 76, ul. Girarda
Ryszard Derewicz, lat 64, ul. Spółdzielcza; Janina Okrasiak, lat 84, ul. Spółdzielcza
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Podziel się z innymi