“…Ruszajmy w drogę na nowo, oświeceni spotkaniem ze Zmartwychwstałym i ożywieni Jego Duchem.
Wyruszmy z rozpalonymi sercami, otwartymi oczami, nogami gotowymi do drogi, aby rozpalić inne serca słowem Bożym, otworzyć inne oczy na Jezusa w Eucharystii i zaprosić wszystkich do wspólnego kroczenia drogą pokoju i zbawienia, które Bóg w Chrystusie dał ludzkości.”
(z orędzia papieża Franciszka na 97. Światowy Dzień Misyjny)

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Jutro wieczorem kończymy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. We wtorek oddamy Hołd Matce Bożej za przyjęte prośby i podziękowania. Zapraszamy na wieczór, wcześniej jeszcze na modlitwę różańcową, którą odmawiamy codziennie o godz. 17.30.

W środę o godz. 19.00 kolejne Spotkanie z cyklu Lectio Divina.

28 października – sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu szczególnie modlimy się za naszego ks. inspektora Tadeusza Jareckiego z Warszawy. Z racji jego imienin wczoraj delegacja z naszej parafii uczestniczyła w Dniu Jedności inspektorii warszawskiej w Sokołowie Podlaskim. Punktem centralnym obchodów była Msza św. i poświecenie nowej szkoły.

  1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, znany także jako Niedziela Misyjna. Z naszego Ośrodka Misyjnego z Warszawy zaprosiliśmy ks. Henryka Bonkowskiego SDB, który głosi Słowo Boże przez całą niedzielę. Niedzielą Misyjną rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny czyli czas modlitwy za misjonarzy i odnowę ducha misyjnego w wymiarze osobistym i wspólnotowym.
  1. Tydzień temu już po raz 23. obchodziliśmy w Polsce – Dzień Papieski. W naszym kościele odbywała się zbiórka pieniężna na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 3.680 zł. Ofiary przekazaliśmy na Fundację.
  1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok oraz Wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie różańcowej oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Jest nowy kalendarz diecezjalny na rok 2024. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.
  1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
    Zbigniew Paweł Ruszkowski, lat 69, ul. Skrowaczewskiego
    Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Podziel się z innymi