Wtedy podszedł Piotr i zapytał: „Panie, ile razy mam przebaczyć bratu, jeśli wobec mnie zawini?
Czy aż siedem razy?”
Jezus mu odpowiedział: „Nie twierdzę, że siedem, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.
(Mt 18, 21-22)
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

18 września – poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci, młodzieży i naszej inspektorii warszawskiej
20 września – środa – wspomnienie św. Męczenników Koreańskich: Andrzeja, prezbitera, Pawła, świeckiego apostoła i towarzyszy. Po Mszy św. wieczornej, I spotkanie biblijne Lectio Divina, o godz. 19.00.
21 września – czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
22 września – sobota – wspomnienie św. o. Pio, prezbitera

W przyszłą niedzielę, 24 września oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. Rozpoczniemy również wtedy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym, REO, po Mszy św. o godz. 19.00.

 1. W tym roku przeżywamy 30-lecie naszej obecności w Żyrardowie. Jako Salezjanie prowadzimy parafię, Oratorium, proponujemy duchowość salezjańską na różnych Spotkaniach. W ostatnich trzech latach kupiliśmy nowe organy, pomalowaliśmy kościół, odnowiliśmy główne drzwi wejściowe do kościoła, porządkujemy zakupioną działkę, aby jeszcze bardziej zachęcić Was Drodzy do spotkania z Bogiem oraz powiększyć nasze oddziaływanie na młodzież poprzez Oratorium. Dzisiaj uroczysta Eucharystia o godz. 12.00, przewodniczył będzie ks. dr Piotr Sosnowski, wikariusz ks. inspektora. Następnie Festyn, zabawy, turnieje, koncert i Spotkania. Zapraszamy serdecznie, abyśmy wspólnie dziękowali Bogu i sobie wzajemnie. Dziękujemy za ciasta i słodycze przyniesione na Festyn.
 1. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do zapisywania dzieci na I Komunię świętą w maju przyszłego roku. Deklaracje będą wysłane do rodziców na skrzynki pocztowe mailowe. Należy je wypełnić, wydrukować i przynieść do Kancelarii. Za tydzień Spotkanie wspólne dwóch grup na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. We najbliższy wtorek i środę Kancelaria parafialna będzie nie czynna.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po nowe książki o rodzinie Ulmów. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostały odprowadzone na wieczny spoczynek:
  Barbara Michajlik, lat 70, ul. Nietrzebki
  Barbara Rojewska, lat 85, ul. Piękna
  Barbara Staśczak, 82, ul. Gen. F. Nila
  Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
Podziel się z innymi