“Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością.
Kto bowiem miłuje drugiego, wypełnił Prawo…
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu.
Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.”.
(Rz 13, 8-10)
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  12 września – wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  13 września – środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa, doktora Kościoła
  14 września – czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  15 września – piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
  Rozpoczęcie nowenny do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii. Również w piątek zapraszamy na Spotkanie modlitewne i konferencję, którą poprowadzi p. Anna Krogulska, misjonarka świecka. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły Spotkania na plakacie w gablotach „Całun Boskie autoportrety”.
  16 września – sobota – wspomnienie św. męczenników Korneliusz i Cypriana
 1. Od dzisiejszej niedzieli, przez cały rok, Msza św. z udziałem dzieci będzie o godz. 12.00 a suma o godz. 10.30. Intencja za Parafian będzie sprawowana o godz. 10.30, jak również chrzty dzieci będą o tej godzinie. Kto chciałby przesunąć intencję Mszy św. z godz. 10.30 na 12.00, to zapraszam do Kancelarii.
 1. Jeszcze dzisiaj zapraszamy dzieci z klas 1 szkoły podstawowej na Mszę św. o godz. 12.00. Zostaną poświęcone tornistry, podręczniki i przybory szkolne, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo z racji rozpoczęcia nauki w szkole.
 1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski im. św. Jana Pawła II. Zebraliśmy 1125 zł. Sumę przekazaliśmy na potrzeby Uczelni.
 1. W tym roku przeżywamy 30-lecie naszej obecności w Żyrardowie. Jako Salezjanie prowadzimy parafię, Oratorium, proponujemy duchowość salezjańską na Spotkaniach. Za tydzień, w niedzielę 17 września zapraszamy na obchody Jubileuszu naszej działalności. Jubileusz przyspieszył nasze prace wokół świątyni i Oratorium. Kupiliśmy nowe organy, pomalowaliśmy kościół, porządkujemy zakupioną działkę, aby jeszcze bardziej zachęcić wiernych do spotkania z Bogiem oraz powiększyć nasze oddziaływanie na młodzież. Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00, przewodniczył będzie ks. dr Piotr Sosnowski, wikariusz ks. inspektora. Następnie Festyn, zabawy, turnieje, koncert i Spotkania. Prosimy, gdy tylko ktoś może o upieczenie ciast, ciasteczek i innych słodyczy abyśmy mogli się podzielić z innymi.

Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich chętnych, szczególnie mężczyzn, chłopców o pomoc w przygotowaniu i uporządkowaniu działki na gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. W minionych dniach udało nam się usunąć słupki, gałęzie, stare karpy, dzikie krzewy. Czeka nas jeszcze grabienie i wyrównanie terenu. Od rana do wieczora można nam pomóc, pogoda słoneczna zapewniona i dobry napój.

 1. Oratorium zaprasza dzieci i młodzież na różne zajęcia, szczególnie teatralne, dorosłych na zajęcia stolarskie. Szczegóły na FB i w Oratorium.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po nowe książki o rodzinie Ulmów. Mamy trzy propozycje książek w przystępnej cenie. Zachęcamy do zabrania ze sobą Biuletynu Parafialnego.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
  Longin Wierzchowski, lat 89, ul. Girarda
  Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Podziel się z innymi