Piotr wziął Go na bok i stanowczo Go upominał:
„Niech Cię Bóg broni! Panie, na pewno się to Tobie nie przydarzy!”.
On zaś odwrócił się i rzekł do Piotra: „Idź za Mną, szatanie!.
Przeszkadzasz Mi, bo nie myślisz po Bożemu, ale po ludzku”.
(Mt 16, 22-23)
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Jutro w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 modlitwa wstawiennicza.
Zapraszamy również na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 17.00 do 18.00.
8 września – piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 19.30 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 1. W poniedziałek, 4 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów i nauczycieli na godz. 8.00, na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok nauki.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ich rodziców, będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu.
 1. Od dzisiejszej niedzieli nie ma Mszy św. o godz. 20.00, natomiast przywracamy Mszę św. o godz. 12.00.

Od 10 września planujemy zmianę odnośnie do Mszy św. z udziałem dzieci i tzw. sumą o godz. 12.00. Za tydzień Msza św. z udziałem dzieci będzie o godz. 12.00 a suma o godz. 10.30. Intencja za Parafian będzie sprawowana o godz. 10.30, jak również chrzty dzieci będą o tej godzinie. Kto chciałby przesunąć intencję Mszy św. z godz. 10.30 na 12.00, to zapraszam do Kancelarii.

 1. W przyszłą niedzielę 10 września zapraszamy dzieci z klas 1 szkoły podstawowej. Na Mszy św. o godz. 12.00, zostaną poświęcone tornistry, podręczniki i przybory szkolne, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo z racji rozpoczęcia nauki w szkole.
 1. Kancelaria parafialna będzie już czynna od wtorku do piątku w godziny od godz. 16.00 do 17.30. oraz w każdą niedzielę po Mszy św.
 1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski imienia św. Jana Pawła II.
 1. W tym roku przeżywamy 30-lecie naszej obecności w Żyrardowie. Jako Salezjanie prowadzimy parafię, Oratorium, proponujemy duchowość salezjańską na Spotkaniach. 17 września, w niedzielę zapraszamy na obchody Jubileuszu naszej działalności. Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00, której przewodniczył będzie ks. Piotr Sosnowski, wikariusz ks. inspektora. Następnie Festyn, zabawy, turnieje, koncert i Spotkania.
 1. Oratorium zaprasza dzieci i młodzież na różne zajęcia, szczególnie teatralne, dorosłych na zajęcia stolarskie. Szczegóły na FB i w Oratorium.
 1. W piątek 15 września zapraszamy na Spotkanie modlitewne i konferencję, którą poprowadzi p. Anna Krogulska, misjonarka świecka. Szczegóły Spotkania na plakacie w gablotach „Całun Boskie autoportrety”.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po nowe książki o rodzinie Ulmów. Mamy trzy propozycje książek w przystępnej cenie. Od dzisiaj, po wakacyjnej przerwie wraca Biuletyn Parafialny przygotowywany przez ks. Sławomira.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
  Kazimiera Ścisłowska, lat 97, ul. Nietrzebki
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..
Podziel się z innymi