1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Jeremiasza z Ukrainy, który pracuje w Centrum Uchodźców z Ukrainy. Od samego początku wspiera on ludność cywilną i wiernych chrześcijan w czasie wojny na Ukrainie współpracując z Caritas Polska. Głosi do nas słowo Boże i będzie zbierał przed kościołem ofiary na potrzeby poszkodowanych.
 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  11 lipca – wtorek, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  12 lipca – środa – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp, męczennika
  13 lipca – czwartek – wspomnienie św. Pustelnika Andrzeja Świerada i Benedykta
  15 lipca – sobota – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa, doktora Kościoła

W sobotę,rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału: w XXVIII Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej – do grupy salezjańskiej, pomarańczowej. Myślą przewodnią pielgrzymowania na Jasną Górę w tym roku są słowa „Postawy (podstawy) wiary” w dniach 6-14 sierpnia.
 1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu, od 13 do14 lipca (czwartek-piątek), od godz. 16.00 do godz. 19.00, przy „Zielonym Domku”. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach Afryki i na wschodzie.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Żyrardowa oraz okolicznych miejscowości na  jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu na  15. Dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja. Wyjazd w sobotę dnia 5 sierpnia 2023 r. o godz. 7.00 rano. Zapisy w parafii Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie w kiosku parafialnym w każdą sobotę i niedzielę po Mszach św. wieczornych. Więcej szczegółowych informacji na plakatach w gablotach.
 1. W czasie wakacyjnym nastąpią pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii.
  W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie o godz. 20.00.
  Kancelaria parafialna w tygodniu czynna będzie we wtorek i piątek: 16.00 – 17.30, w niedzielę po Mszach św.
  Kiosk parafialny czynny będzie tylko w sobotę i niedzielę.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki, kartki na różne okazje.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
  Wiesław Zarębski, lat 75, ul. Gen. Fieldorfa-Nila
  Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..


Podziel się z innymi