1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kościół świętuje swoje narodziny, w tym dniu. Grono Apostołów wraz z Maryją zostało “uzbrojone mocą z wysoka” a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm – wspólnotę Zmartwychwstałego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy 8 tydzień zwykły.
  1. Za tydzień w niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, uwielbiamy Ojca, Syna i Ducha Świętego, kończy się również okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy aby jeszcze skorzystać z łaski przebaczenia, oczyszczenia i pojednania.
  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

29 maja – poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
31 maja – środa – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Na Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego, po Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Bosko (ostatni dzień miesiąca).
Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o godz. 17.00.
1 czerwca – czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

W tym dniu wypada również Dzień Dziecka. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Codziennie o godz. 17.30 oddajemy hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz zapoznajemy się z treścią orędzia Serca Jezusowego.
3 czerwca – sobota – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

  1. Wczoraj przybyły do naszej parafii relikwie św. Artemidesa Zattiego, salezjanina, brata zakonnego. Będą wystawione w kościele do 4 czerwca. W ikonie św. Zattiego są umieszczone relikwie. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo naszego brata zakonnego. W sklepiku mamy jeszcze książeczki o jego życiu i działalności na rzecz chorych i ubogich.
  1. Wtym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 18.00 w intencji nowych powołań do kapłaństwa, zapraszamy ministrantów i rodziców. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź w kościele dla dzieci w piątek od godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18.00, na Mszy św. będziemy się modlić za polecanych w Wypominkach. Po Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu.

W sobotę nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 19.00.

  1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, nasze Oratorium, we współpracy z innymi grupami i wieloma osobami, organizuje doroczny Festyn „Święto Młodości”, który rozpoczyna czas naszego świętowania 30-lecia pracy duszpasterskiej Salezjanów. Rozpoczniemy wspólną mszą św. o godz. 10.30. Bezpośrednio po niej zaczną się zabawy i wiele innych atrakcji, w tym koncerty muzyczne. Szczegóły na plakatach i Facebooku. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania. Na festynie będą prowadzone zapisy na półkolonie i kolonie letnie. Wszystkich chętnych parafian, zapraszamy do zaangażowania się w pomoc, szczególnie w zrobienie ciasta do kawiarenki, aby organizowany Festyn stał się okazją do wspólnego działania, radości i jedności.
  2. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski im. św. Jana Pawła II. Zebraliśmy 1041 zł. Pieniądze przekazaliśmy na Uniwersytet.
  1. Jeszcze dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się koncert Wielkanocny, który przygotowuje nasza Schola młodzieżowa wraz z p. Norbertem. Na koniec okresu wielkanocnego w dzień Zesłania Ducha Świętego usłyszymy pieśni Wielkanocne.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki, kartki na różne okazje, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Jerzy Żurkowski, lat 79, ul. I. Zielińskiej
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..

Podziel się z innymi