1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pańskie jest ukoronowaniem i zakończeniem ziemskiego życia Chrystusa, jak również zapowiedzią powtórnego Jego przyjścia. Chrystus powierzył uczniom misję: “Idźcie, więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego“. To odejście jest równocześnie warunkiem nowej obecności Chrystusa, która trwać będzie do skończenia świata, zgodnie z Jego słowami: “oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.
  1. Dni następujące po Wniebowstąpieniu Pańskim przygotowują nas na przyjęcie Ducha Świętego. Czytania liturgiczne w tym tygodniu zawierają opis obietnicy zesłania Ducha Świętego. W naszym kościele odprawiana jest codziennie po Mszy św. wieczornej, nowenna do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  1. W przyszłą niedzielę, będziemy uroczyście obchodzić Zesłanie Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Na Mszę św. Wigilijną tej uroczystości zapraszamy w sobotę, 27 maja o godz. 20.00.
  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

24 maja – środa – Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Na Mszy św. będziemy się modlić w intencjach przedstawianych w nowennie. Poświęcimy również nową figurę Matki Bożej Wspomożycielki, którą umieścimy na placu oratoryjnym przy boiskach.

Po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert organowo skrzypcowy na którym zostaną zaprezentowane utwory maryjne w wykonaniu ks. Andrzeja Tańculi i p. Marzeny Muszyńskiej. Serdecznie zapraszamy. Po koncercie chcemy zrobić zbiórkę ofiar na organy i prospekt piszczałek, który zakupiliśmy.

26 maja – piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Również tego dnia, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

  1. Wczoraj zakończyliśmy I komunie święte w naszej parafii. Jeszcze dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z udziałem dzieci I komunijnych, wręczenie obrazków pamiątkowych, od jutra Biały Tydzień (do piątku).
  1. W zeszłym tygodniu na terenie naszego Oratorium odbyło się Spotkanie mieszkańców osiedli Wschód, Teklin, Piękna, Łąkowa, na którym podjęto temat bezpieczeństwa mieszkańców, z uwagi na liczne, niedawne włamania do mieszkań. Ponadto uświadomiono starszych mieszkańców o niebezpieczeństwie związanym z oszustwami, dokonanymi drogą telefoniczną.
  1. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 będzie kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Początek spotkania pod wiatą na boisku.
  1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  1. W przyszłą sobotę, 27 maja przybędą do naszej wspólnoty Salezjańskiej relikwie św. Artemidesa Zattiego. Od niedzieli 28.05. będą wystawione w kościele. Relikwiarz jest tak sporządzony, że w ikonie św. Zattiego są umieszczone relikwie. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo brata zakonnego salezjanina.
  1. W przyszłą niedzielę, 28 maja o godz. 19.00 odbędzie się koncert Wielkanocny, który przygotowuje nasza Schola młodzieżowa wraz z p. Norbertem. Na koniec okresu wielkanocnego w dzień Zesłania Ducha Świętego usłyszymy pieśni Wielkanocne.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki, kartki na różne okazje, Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Robert Zieliński, lat 42, ul. 1 Maja
Krzysztof Łabędzki, lat 70, ul. Spółdzielcza
Pelagia Kwiatkowska, lat 87, ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się z innymi