1. Dziś IV niedziela Wielkanocy, jednocześnie Niedziela Dobrego Pasterza – 60 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku przeżywany będzie pod hasłem „Powołani w Kościele”. Podczas Eucharystii czytany jest fragment Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10). Winniśmy prosić Boga, aby udzielił młodym osobom daru powołania, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie, aby nie zabrakło dobrych pasterzy, którzy będą głosić Słowo Boże, sprawować sakramenty i oddawać życie za owce.
  1. Jeszcze dzisiaj w ostatni dzień miesiąca, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Bosko. Jutro rozpoczniemy miesiąc maj, w sposób szczególny dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe wraz z czytanką odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

1 maja – poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, po Mszy św. wieczornej – modlitwa wstawiennicza
2 maja – wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa, Doktora Kościoła,
3 maja – środa – uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Adoracji NS w środę nie będzie.
Dodatkowa Msza św. w intencji maturzystów o godz. 16.00.
4 maja – czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków.
5 maja – piątek – święto św. Dominika Savio, wychowanka św. Jana Bosko
6 maja – sobota – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00 z okazji I soboty miesiąca.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania i wypraszać łaskę wytrwania w powołaniu. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami.

W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź o godz. 16.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za wszystkich polecanych w Wypominkach. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na spowiedź dzieci I komunijnych.

  1. W najbliższą sobotę, 6 maja rozpoczniemy I komunie święte dla uczniów klas III. Polecajmy Bogu naszych najmłodszych przyjmujących po raz pierwszy Chrystusa pod postacią chleba do swojego serca.
  1. W przyszłą niedzielę 7 maja będziemy gościć w naszej parafii ks. Łukasza Dumińskiego SDB, z Czerwińska, odpowiedzialnego w naszej inspektorii za powołania. Wygłosi on do nas kazania w czasie całej niedzieli.
  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki I komunijne, wielkanocne, kartki na różne okazje, Biuletyn Parafialny.
  1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Jadwiga Zalewska, lat 86, ul. Girarda
Sylwester Kamiński, lat 79, ul. Dziekańska
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Podziel się z innymi