1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, jednocześnie Niedziela Biblijna i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” przeżywamy nasze Spotkanie z Biblią. W tym roku do lektury została wybrana Ewangelia według św. Jana.

Rozpoczyna się również XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym naszym życiu. Zachęcamy szczególnie w tych dniach, ale i zawsze do lektury Słowa Bożego.

 1. Wspomnienia liturgiczne:

24 kwietniauroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencjach i prośbach zanoszonych w nowennie do Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. oddamy hołd Maryi Wspomożycielce

25 kwietnia – święto św. Marka, ewangelisty W tym dniu imieniny obchodzi p. Marek Nietrzebka – kościelny.

29 kwietniaświęto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy.Jest to jednocześnie Dzień Pamięci Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

30 kwietnia, w niedzielę, ostatni dzień miesiąca, wspomnienie i nabożeństwo do św. Jana Bosko.

 1. W środę adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00.
 1. Tydzień temu po każdej Mszy św. zbieraliśmy ofiary do puszek na Caritas Diecezjalną z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zebraliśmy 1810 zł. Bóg zapłać.
 1. W przyszłym roku I komunia św. odbędzie się w dwóch terminach – sobota 11.05. i 25.05. 2024 r. Pierwszy termin godz. 10.00, Szkoła Nr 3, klasa 3A i Szkoła Nr 1, godz. 12.00, klasa 3B. Drugi termin godz. 10.00, klasy 3C i 3F, godz. 12.00, klasy 3D i 3E.
 1. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na Drogę Światła po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30. Jest to nabożeństwo na okres wielkanocny. Powstało we Włoszech w 1988 roku w naszej rodzinie salezjańskiej. Będzie ono połączone z Wieczorem uwielbienia prowadzonym przez Schole młodzieżową. Na 14 stacjach Drogi Światła spotykamy Chrystusa Zmartwychwstałego, który ukazuje się swoim apostołom i tym, którzy go szukają.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, upominki wielkanocne, Biuletyn Parafialny.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Halina Bylicka, lat 71, ul. Nietrzebki
  Genowefa Lewandowska, lat 92, ul. Gen. Fieldorfa Nila
  Andrzej Karasiewicz, lat 76, ul. I. Zielińskiej
  Janina Jaworska, lat 85, ul. Działkowa
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
Podziel się z innymi