1. Drodzy Parafianie, Sympatycy i Goście!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech ten błogosławiony czas Wielkanocny owocuje spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałym. Niech Pan umocni wasze serca wiarą, nadzieją i miłością, byście stawali się świadkami paschalnej radości. Życzymy Wam siły, zdrowia i pokoju płynącego od Chrystusa Zmartwychwstałego.

 1. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świąt Wielkanocnych: p. Edwardowi Karwatowi za projekt i wykonanie ołtarza Adoracji i Grobu, p. Andrzejowi, Henrykowi Młynarczykom, p. Mieczysławie Kulaszy, p. Aleksandrze za wystrój, dekorację i porządek. Panu Norbertowi, Andrzejowi, Scholii młodzieżowej i Męskiej, Liturgicznej Służbie i wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do przeżycia Wielkiego Tygodnia. Księdzu Sławkowi, Łukaszowi, oraz pozostałym księżom za posługę. Dziękujemy za życzenia w Wielki Czwartek z okazji ustanowienia sakr. kapłaństwa. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty.
 1. Przyszła niedziela, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Prośmy Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata, szczególnie dla Ukrainy. Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odprawiać po Mszą św. wieczornej.
 1. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w najbliższy wtorek i środę.
 1. Tydzień temu Ochotnicza Straż Pożarna wraz z Caritas parafii Matki Bożej Pocieszenia zbierała ofiary do puszek na agregatory, żywność i środki higieniczne dla polskich dzieci na Ukrainie. Zebrano 2.200 zł.
 1. Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich członków Biura i Koła oraz sympatyków, chętnych mieszkańców Żyrardowa oraz okolicznych miejscowości na Mszę św. w środę 12.04.2023 r. o godz. 18.00 po której odbędzie się spotkanie wielkanocne w bibliotece obok Kancelarii w parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
  Alicja Górzyńska, lat 65, ul. Spółdzielcza
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..
Podziel się z innymi