1. Dziś Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy czyli rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Najważniejszym wydarzeniem będzie święte Triduum Paschalne (Męka, Śmierć, Zmartwychwstanie).
 1. TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej, Adoracja

Wielki Piątek – godz. 7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00
Liturgia Godzin (Jutrznia, Godzina czytań)
Spowiedź godz. 9.00-13.00
godz. 15.00 – Koronka, (Nowenna do Miłosierdzia Bożego), Droga Krzyżowa
godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja, spowiedź

Wielka Sobota – godz. 7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00
Liturgia Godzin (Jutrznia, Godzina czytań)
Spowiedź godz. 9.00-18.00
Poświęcenie pokarmów godz. 9.00 – 18.00 (pod wiatą), Adoracja w kościele
Liturgia Wigilii Paschalnej godz. 20.00, (Nowenna do Miłosierdzia Bożego)

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania, rezurekcja godz. 6.00, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę (prócz 7.00).
  W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 1. W środę o godz. 19.00 kolejne Spotkanie z cyklu Lectio divina.
 1. Kancelaria parafialna w dniach od czwartku do piątku będzie nie czynna.
 1. W Wielki Piątek przypada I piątek miesiąca, czyli czas wizyt u chorych w domach. Księża skontaktują się z chorymi, aby uzgodnić dzień wizyty, spowiedzi i komunii.
 1. Dzieci i młodzież z naszego Oratorium rozprowadzają przed kościołem palemki własnoręcznie przygotowane. Ofiary za nie zebrane zostaną wykorzystane na rzecz podopiecznych Oratorium oraz na jego przyszłą rozbudowę.
 1. Tydzień temu otworzyliśmy bramę wjazdową na nasze boisko asfaltowe do parkowania samochodów w czasie niedzielnych nabożeństw. Można wjechać od strony Oratorium.
 1. Przed naszym kościołem Ochotnicza Straż Pożarna wraz z Caritas parafii Matki Bożej Pocieszenia zbiera ofiary do puszek na agregatory, żywność i środki higieniczne dla polskich dzieci mieszkających i uczących się na Ukrainie.
 1. Z okazji rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II, zapraszamy jeszcze dzisiaj do kościoła na godz. 20.00, na Wieczór refleksyjno – modlitewny poświęcony św. Janowi Pawłow II. Pragniemy przypomnieć jego nauczanie i modlić się za naszą Ojczyznę.
 1. Terenowe Biuro i Koło Przyjaciół Radia Maryja w Żyrardowie serdecznie zaprasza wszystkich członków Biura i Koła oraz sympatyków, chętnych mieszkańców Żyrardowa oraz okolicznych miejscowości na Mszę św. o godz. 18.00, w środę 12.04.2023 r. po której odbędzie się spotkanie wielkanocne w bibliotece obok Kancelarii w parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie.
 1. W piątek ukończyliśmy montaż całego prospektu piszczałek na naszym chórze. Dopełniliśmy tym samym całość wyposażenia organów od strony wizualnej i akustycznej. Pozostaje nam tylko wspaniale grać ku chwale Bogu i naszemu zbawieniu. Dziękuję serdecznie ks. Andrzejowi za zaangażowanie się w całość projektu nowych organów w naszej parafii.
 1. W Wielką Sobotę na placu przed wiatą u naszych ministrantów będzie można zaopatrzyć się  w wodę święconą, którą warto mieć w domu. Zebrane wtedy ofiary zostaną przeznaczone na cele ministranckie. Serdecznie dziękujemy.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, Gościa Extra – Znaki Męki Boga, dewocjonalia, kartki świąteczne oraz upominki religijne.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Małgorzata Laskowska, lat 65, ul. Kapt. Pałaca
  Leszek Boczkowski, lat 65, ul. I Zielińskiej
  Urszula Komorowska, lat 68, ul. Migdałowa
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
Podziel się z innymi