1. Piąta Niedziela Wielkiego Postu. Na znak bliskości Wielkiego Tygodnia zasłaniamy krzyże, które odsłonimy do adoracji podczas wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Liturgii godzin.
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Głosi ks. Piotr Kępa SDB z Lutomierska. Msze św. od pn. – śr. o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 20.00. W środę sakrament namaszczenie chorych na Mszy św. o godz. 9.00. Spowiedź w czasie każdej Mszy św., różaniec o godz. 17.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu, w środę od godz. 17.00 i po Mszy św. od godz. 19.00 do 19.45. Spotkanie dla młodzieży szkolnej od pn. – śr. o godz. 10.00, dla dzieci w trzech grupach od godz. 11.00 do 13.20. Program jest rozwieszony w gablotach.
 1. Za tydzień w Niedzielę Palmową dzieci i młodzież z naszego Oratorium będą rozprowadzać przed kościołem palemki własnoręcznie przygotowane. Ofiary za nie zebrane zostaną wykorzystane na rzecz podopiecznych Oratorium oraz na jego przyszłą rozbudowę. Już teraz za nie serdecznie dziękujemy. Palemki będą już dostępne od środy w Oratorium oraz w sobotę przed wieczorną Mszą św. Ks. Łukasz prosi też o kontakt do osób, które mogą podzielić się bukszpanem.
 1. Tydzień temu gościliśmy w naszej parafii p. Karola Domagałę, salezjanina, wraz z młodzieżą i wychowawczynią z naszego Ośrodka Socjoterapii w Różanymstoku. Po Mszach św. zbierali oni ofiary do puszek i przedstawili nam swoje zdolności cyrkowe. Zebrane ofiary to 8,124 zł. Dziękują za miłe przyjęcie, składają serdeczne Bóg zapłać!
 1. Już po raz kolejny odbędzie się wspólna Droga Krzyżowa dla całego Żyrardowa. Zapraszamy w piątek 31 marca na godz. 18.30. Rozpoczęcie pod kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Żeromskiego). Trasa przebiega ulicami wszystkich żyrardowskich parafii. Zakończenie w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Nie będzie zatem u nas Drogi Krzyżowej o godz. 18.45, inne Drogi Krzyżowe o godz. 15, 17 i 20 będą w naszym kościele.
  Piątek, to również ostatni dzień miesiąca marca, Msza św. w intencji Dobrodziejów dzieła Salezjańskiego, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Bosko.
 1. Najbliższa sobota, to I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. Za tydzień w Niedzielę Palmową 2 kwietnia o godz. 17.00 będzie kolejne Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 1. Od dzisiaj otwieramy bramę wjazdową na boisko asfaltowe do parkowania samochodów w czasie nabożeństw. Będzie można wjechać od strony Oratorium.
 1. Ochotnicza Straż Pożarna wraz z Caritas parafii Matki Bożej Pocieszenia 2 kwietnia przed naszym kościołem będzie zbierała ofiary do puszek na agregatory, żywność i środki higieniczne dla polskich dzieci mieszkających i uczących się na Ukrainie.
 1. W przyszłą niedziele, 2 kwietnia z racji rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II, zapraszamy do kościoła na godz. 20.00, na Wieczór refleksyjno – modlitewny poświęcony św. Janowi Pawłow II. Pragniemy przypomnieć jego nauczanie i modlić się za naszą Ojczyznę.
 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, Gościa Extra – Znaki Męki Boga, dewocjonalia, kartki świąteczne oraz upominki religijne.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Radosław Wasiński, lat 49, ul. Parkingowa
  Maria Owczarek, lat 86, ul. Leszno
  Tadeusz Młotkowski, lat 52, ul. Girarda
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
Podziel się z innymi