1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na trzy Spotkania przygotowujące nas do owocnego przeżycia tego okresu. Na Drogę Krzyżową w piątek, na Liturgię Godzin w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 (Jutrznia i Godzina czytań) oraz Gorzkie Żale w niedzielę. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia ; godz. 17.00 z udziałem dzieci,
godz. 18.45 dla ogółu wiernych ; godz. 20.00 z udziałem młodzieży
W niedziele Wielkiego Postu, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15.

  1. Miesiąc marzec w tradycji Kościoła jest poświęcony św. Józefowi. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, która w tym roku przypada w poniedziałek 20 marca. Codziennie po Mszy św. wieczornej przed figurą św. Józefa modlimy się do niego w różnych naszych potrzebach.
  1. W środę 15 marca adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii.
    O godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne z cyklu Lectio Divina, o godz. 19.00.
    W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie.
  1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na cele „Dzieło pomocy misjonarzom w świecie”Ad gentes”. Zebraliśmy 2,646 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać, ofiary pieniężne przesłaliśmy na potrzeby misyjne.
  1. W przyszłą niedzielę 19 marca będziemy gościć w naszej parafii p. Karola Domagałę, salezjanina, koadiutora wraz z młodzieżą z naszego Ośrodka wychowawczego i socjoterapii w Różanymstoku. Działalność tego Ośrodka jest skierowana do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Większość wychowanków ma bardzo trudną sytuacje rodzinną, wielu z nich pochodzi z domów dziecka. Pan Karol, jako psycholog podzieli się z nami swoim doświadczeniem.
  1. Statystyka roku 2022/2021: Sakramenty: Chrzest św. otrzymało 66/72 osoby; do I Komunii Świętej przystąpiło 123/135 osób; do Bierzmowania 57/51 osoby; małżeństwo zawarło 11/13 par., namaszczenie chorych przyjęło 271 osób (Dzień Chorego, Rekolekcje).

W naszej świątyni rozdaliśmy 87/55 tys. Komunii św. Odwiedziliśmy jako kapłani w każdy I Piątek miesiąca 33/35 osoby starszych lub chorych w ich domach. Na wieczny spoczynek odprowadziliśmy 117/182 osób.

Na terenie parafii mieszka ok. 4500 rodzin. Według danych meldunkowych liczba mieszkańców/parafian na dzień 31.12.2022 r. wynosiła 10.845/10.906 osoby.

Na kolędzie, wizycie duszpasterskiej, przyjęło nas 1970/1142 rodzin. Chodziliśmy przez 5 tygodni. Ofiary zebrane przeznaczamy na nowe organy, prospekt piszczałkowy w łącznej sumie około 60 tys. zł. Resztę funduszy przeznaczymy na malowanie kościoła w okresie wakacyjnym. Bardzo dziękujemy za wspólna modlitwę, życzliwe przyjęcie, szczerą rozmowę i wsparcie finansowe naszej parafii i wspólnoty zakonnej.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, kartki świąteczne oraz upominki religijne.
Podziel się z innymi