1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość odpustową świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy i naszej parafii. Kazania okolicznościowe z okazji Odpustu głosi ks. Adam Malak SDB, nauczyciel religii w szkole salezjańskiej w Legionowie.

 2. Jeszcze dzisiaj, na godz. 16.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na szóste już spotkanie przed I Komunią świętą, na Mszę św. i konferencje.

 3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  14 lutego – wtorek –
  święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, wspomnienie św. Walentego – Patrona zakochanych
  15 lutego – środa – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w Kancelarii.
  O godz. 19.00 spotkanie z cyklu Lectio Divina
  18 lutego – sobota – Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą charyzmatyczną o uzdrowienie

 4. Trwają ferie w czasie których Oratorium i Salos organizują półkolonie dla dzieci oraz wyjazd dla animatorów w góry. Po dzisiejszych mszach świętych jest okazja, by wesprzeć ten wyjazd i całą działalność Oratorium składając przed kościołem ofiary do puszki, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Działalność Oratorium można również wspomóc przekazując 1,5 procent od podatku. Potrzebne dane znajdziemy w folderach rozdawanych po kolędzie, jak również na plakatach wywieszonych na tablicach informacyjnych.

 5. Już po raz osiemnasty, Wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łowickiej zaprasza na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla rodzin i wszystkich chętnych, który odbędzie się 18 lutego 2023 r. w sali bankietowej „Rezydencja Strobów” w Strobowie k/Skierniewic. Szczegółowe informacje, odnośnie kosztów i zapisów, zamieszczone są na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.

 6. W miniona niedzielę, z racji Dnia Życia Konsekrowanego zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz Zakonów klauzurowych żeńskich, zebrane ofiary to 1781 zł. Przekażemy składkę na rzecz Sióstr. Bóg zapłać.

 7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, świece, oraz upominki religijne.

 8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Wojciech Jarosz
  , lat 64, ul. I. Zielińskiej
  Beata Rylska
  , lat 48, ul. 1 Maja
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Podziel się z innymi