1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa wstawiennicza dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia modlitewnego.

10 lutego – piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

11 lutego – sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego.
W tym dniu zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Chorego, którego współorganizatorami jest Stowarzyszenie „Nieść Ulgę w Cierpieniu”. O godz. 17.30 różaniec, możliwość spowiedzi, następnie Eucharystia, adoracja Najświętszego sakramentu i błogosławieństwo Lourdzkie (osobiste). W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

Zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze, potrzebujące wsparcia duchowego. Prosimy rodziny i sąsiadów o umożliwienie osobom chorym i starszym przybycie na tę Mszę św. Szczegóły na plakatach w naszych gablotach.

2. Wczoraj zakończyliśmy Kolędę – odwiedziny duszpasterskie. Bardzo dziękujemy za przyjęcie, okazaną życzliwość i wspólną modlitwę. Gdyby, ktoś chciał przyjąć jeszcze Kolędę, to prosimy o zgłoszenia do Kancelarii lub zatelefonowanie, abyśmy się mogli umówić. Krótkie podsumowanie Wizyt duszpasterskich podamy w późniejszym czasie.

3. W przyszłą niedzielę 12 lutego będziemy przeżywali Uroczystość odpustową świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy i naszej parafii.

4.  Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na szóste już spotkanie przed I Komunią świętą. Za tydzień 12 lutego w niedzielę na godz. 16.00, na Mszę św. i konferencje.

5. Obecny 2023 rok jest dla nas czasem Jubileuszy: 30 lat obecności salezjanów w Żyrardowie i tym samym 30 lat działalności Oratorium i Salos-u. W najbliższe ferie Oratorium i Salos zorganizują wypoczynek i zajęcia dla około 250 osób. W tym również wyjazd w góry dla Animatorów. W następną niedzielę będzie okazja, by wesprzeć ten wyjazd i całą działalność Oratorium składając przed kościołem ofiary do puszki.

Działalność Oratorium można również wspomóc przekazując 1,5 procent od podatku. Potrzebne dane znajdziemy w folderach rozdawanych po kolędzie, jak również na plakatach wywieszonych na tablicach informacyjnych. Serdecznie dziękujemy za wspieranie naszej wychowawczej działalności.

6. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godz. 16.00 – 17.30.

7. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, świece, oraz upominki religijne.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Tomasz Wójcicki, lat 52, ul. Kapt. Pałaca
Mieczysław Szkop, lat 74, Nowe Kozłowice
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Podziel się z innymi