1. Dzisiejsza 3 niedziela zwykła, decyzją papieża Franciszka od 2020 roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Ma to się przyczynić do pogłębiania w nas świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii. Jest nam dana także po to, aby przypomnieć wiernym, że nie tylko należy czytać Pismo Święte, ale żyć Słowem Bożym na co dzień.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu

24 stycznia – wtorek – święto św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła, patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Tego dnia oddamy również Hołd Matce Bożej z racji 24 dnia miesiąca.
25 stycznia – środa – święto Nawrócenia św. Pawła
26 stycznia – czwartek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
28 stycznia – sobota – wspomnienie
św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora K-ła

W przyszłą niedzielę, 29 stycznia będziemy przeżywali w naszej parafii Uroczystość ku czci św. Jana Bosko, wychowawcy i patrona młodzieży, założyciela Towarzystwa Salezjańskiego. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością ks. Bosko, będziemy ją odmawiać przed błogosławieństwem na Mszy św. o godz. 18.00.

  1. Jeszcze dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć o. Leona Nieściora OMI, profesora teologii, który zaprezentuje swoją najnowszą publikację pt. “Słuchając zbawionych“. Spotkanie z autorem odbędzie się po Mszy św. w kościele. Ojciec poruszy temat poświęcony jednej z tajemnic naszej wiary, świętych obcowania. Od rana będzie można zakupić jego książkę w kiosku. Serdecznie zapraszamy.

  1. Jutro, następny tydzień Kolędy – odwiedzin duszpasterskich. W dzień zwykły rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 10.00.

Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

23 stycznia, poniedziałek: ul. K. Pałaca 47, 49, J. Froehlich 3

24 stycznia, wtorek: ul. K. Pałaca 88, Gen F. Nila 9, 11, 13

25 stycznia, środa: ul. Gen F. Nila 20, 22, 24, 26, 28, 30, Popiełuszki 8 – blok

26 stycznia, czwartek: ul. Girarda 1, 2, 3, 4

27 stycznia, piątek: ul. Girarda 6, 9, 11

28 stycznia, sobota, godz. 10.00: ul. Kilińskiego, Dziekańska, Żytnia, Pszeniczna, Pileckiego, Glebowa, Wiolinowa, Skrowaczewskiego, Spółdzielcza domki, Kamienna, Strzelecka, Działkowa, Popiełuszki domki, Kwiatowa, Miodowa domki i bloki, Zielińskiej domki, Salezjańska

  1. Na prośbę Prezydenta Miasta Żyrardowa Pana Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, pragnę zachęcić Państwa do korzystania ze wsparcia Miasta w zakresie zmniejszania Państwa wydatków ponoszonych na leki. Osoby chore, znajdujące się w trudnej sytuacji bytowej, które każdego miesiąca wydają więcej niż 50 zł na leki przepisane przez lekarza, mogą uzyskać refundację kosztów poniesionych na leki. Osoby zainteresowane uzyskaniem takiego wsparcia zachęcamy do kontaktu z Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie przy ul. Piaskowej 21/23.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii został odprowadzony na wieczny spoczynek:
Marek Ryszard Przybylski, lat 68, ul. Grota Roweckiego
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Podziel się z innymi