1. Dzisiaj przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedzielą chrztu Pana Jezusa zamykamy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji kolędy możemy śpiewać i czcić Chrystusa nowonarodzonego do 2 lutego (Ofiarowanie Pana).

Od jutra rozpoczniemy Okres zwykły w liturgii Kościoła.
– 13 stycznia – piątek – wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła
– 15 stycznia – niedziela – po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii.

  1. Jeszcze dzisiaj wieczorem o godz. 19.00, w naszym kościele po Mszy św. wieczornej odbędą się Jasełka, które przygotowała p. Hanna Wojdak z dziećmi ze Szkoły Podst. nr 3 w Żyrardowie. Serdecznie zapraszamy, aby obejrzeć sceny z narodzin Chrystusa w wykonaniu naszych dzieci.

  1. Jutro, następny tydzień Kolędy – odwiedzin duszpasterskich. W dzień zwykły rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 10.00. Każdy kto chce przyjąć Kolędę, niech powiesi na klamce mieszkania lub furtce posesji małą kartkę, którą można wziąć przy wychodzeniu z kościoła (weźmy też dla Sąsiadów). Będzie to dla nas znak, aby dzwonić do Państwa. Naczynie z wodą święconą znajduje się w przy chrzcielnicy. Są również w sklepiku do nabycia komplety kolędowe.

Rozkład kolędy na najbliższy tydzień:

9 stycznia, poniedziałek: ul. Piękna 27, Skrowaczewskiego nr 17,19, 29

10 stycznia, wtorek: ul. Skrowaczewskiego 23, 25, 31, 35

11 stycznia, środa: ul. Skrowaczewskiego 52, Nietrzebki 4, 10, 12

12 stycznia, czwartek: ul. Nietrzebki 14, 16, 18, 20

13 stycznia, piątek: ul. Nietrzebki 22, 24, Skrowaczewskiego 33, Kapt. Pałaca 37

14 stycznia, sobota, godz. 10.00: Nowe Kozłowice (4 księży), ul. Twardowskiego, Chłodna, Stanclika, Ciepła, Orzechowa, Podmiejska, Missakowskiego, Migdałowa, Prosta,  Północna

  1. Schola “Cantorum” oraz “Don Bosco” pod przewodnictwem p. Norberta zaprasza do wspólnego Kolędowania w przyszłą niedzielę, 15 stycznia, w naszym kościele o godz. 19.00. Będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy jak również mniej znane pastorałki.

  1. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na piąte już spotkanie przed I Komunią świętą w przyszłym roku. Za tydzień 15 stycznia w niedzielę na godz. 16.00, na Mszę św. i konferencje.

  1. W styczniu Kancelaria parafialna czynna tylko po Mszach św. (wtorek – niedziela).

  2. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego po: katolicką prasę, dewocjonalia, komplety kolędowe, kalendarze oraz nowy Biuletyn Parafialny z rozkładem Kolędy.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
Jacek Zychowicz, lat 59, ul. Spółdzielcza
Zdzisław Lewandowski, lat 76, ul. Girarda
Witold Gałka, lat 61, ul. Kapt. Pałaca
Stanisław Tomaszewski, lat 71, ul. Girarda
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Podziel się z innymi