Naszym Drogim Parafianom, z okazji Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa, życzymy przede wszystkim, osobistego, pełnego radości Spotkania z Nowonarodzonym. Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, spełnienia marzeń, zdrowia, pokoju sercu, potrzebnych łask i miłości od przychodzącego Boga w ludzkim ciele. Salezjanie ks. Bosko

  1. Dzisiaj uroczystość Narodzenia Pańskiego, trwamy w radości ze spotkania z Chrystusem. W Adwencie oczekiwaliśmy jego przybycia poprzez Roraty, nowennę, rekolekcje i modlitwę osobistą. Trwajmy w tej radości i dzielmy się nią ze wszystkimi. Ten dzisiejszy dzień przedłużamy do oktawy, która trwa do 1 stycznia. Jutro drugi dzień świąt, święto św. Szczepana (rozkład Mszy św. jak dzisiaj).

27 grudnia – wtorek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty (poświęcenie wina)

28 grudnia – środa – święto Młodzianków męczenników

30 grudnia – piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień szczególnych modlitw za nasze rodziny oraz odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jest to również Święto patronalne Domowego Kościoła.

  1. W tym roku Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku, 2 stycznia. Rozkład podamy w Ogłoszeniach parafialnych za tydzień.

  1. W najbliższy wtorek i środę Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  1. Dziękuję za wystrój naszego kościoła, który zachęca nas do modlitwy. Szczególnie naszym dobrodziejom, p. Janowi Ciołkowi z Holender Baranowskich, który ofiarował nam choinki. Wystrój i dekoracje natomiast były dziełem, p. Mieczysławy Kuleszy, Bogumiły Turczyniak, Aleksandry Dziąg, Małgorzaty Brzyckiej, Rafała Karpińskiego, p. Edwarda Karwata i ks. Sławomira. W imieniu nas wszystkich składam im serdeczne Bóg zapłać.

  1. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego 2022. Wieczorną Mszę świętą poprzedzi nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30. Będziemy się modlić za Dobrodziejów dzieła salezjańskiego i zanosić modlitwy do ks. Bosko z racji ostatniego dnia miesiąca.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok 2023. Jest to Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00, (nie ma Mszy św. o godz. 7.00). Ten dzień jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój.

  1. Jest nowy Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:

Krzysztof Janowczyk, lat 69, ul. 1 Maja
Stefania Benesz, lat 90, ul. Piękna
Stanisław Białek, lat 66, ul. Kapt. Pałaca
Wanda Paluch, lat 67, Nowe Kozłowice
Janina Grzelecka, lat 67, ul. I. Zielińskiej
Stanisław Mazurkiewicz, lat 82, ul. Spokojna

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Podziel się z innymi