1. Do soboty włącznie przeżywamy nasze czuwanie na Roratach o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy, po Mszy św. małe śniadanko, herbata czy kawa. W sobotę na Mszy roratniej będziemy się modlić we wszystkich intencjach z nowenny a po Mszy św. oddamy hołd Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych.

Pasterka w tym roku będzie odprawiona w naszej parafii o godz. 21.00 i 24.00. Na godz. 21.00 zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami i tych, którym trudno będzie przyjść na godz. 24. O godz. 20.30 odśpiewamy ostatni dzień nowenny przed Bożym Narodzeniem (do piątku nowenna o godz. 17.40 przed Mszą św.).

  1. Wieczorem w sobotę, w wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu charakter religijny. Zapalmy świecę, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, pomódlmy się, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem. Przeprośmy się za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku, ale też podziękujmy sobie za cały miniony czas.

  1. W przyszłą niedzielę już Boże Narodzenie, nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano podobnie i w drugi dzień świąt.

  1. W środę o godz. 19.00 kolejne spotkanie z cyklu Lectio Divina. Zapraszamy.

  1. W środę zakończyliśmy Rekolekcje Adwentowe, które głosił ks. Zbigniew Dziedzic SDB, pierwszy salezjański proboszcz naszej parafii. Ks. Zbigniew bardzo dziękuje za obecność, modlitwę, życzliwość i ofiary na rzecz młodzieży.

  1. Zachęcamy aby nabywać opłatki świąteczne na stół wigilijny, są dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii. Są również świece wigilijne Caritas, duże.

  1. Nasi ministranci przygotowali sianko na stół wigilijny. Zapraszamy aby zabrać je ze sobą, a wspólnotę ministrancką wesprzeć dobrowolną ofiarą.

  1. Z inicjatywy p. Elżbiety Lipskiej, nauczycielki plastyki ze Szkoły Podstawowej Nr 3, mamy udostępnione obrazki i szopki Bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci z klas od III do VIII nagrodzone w szkole w ramach konkursu. Można je zobaczyć przed Kancelarią parafialną po mszach świętych. Zapraszamy.

  1. Tradycyjnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski serdecznie zaprasza mieszkańców na Miejską Wigilię, która odbędzie się w dzisiaj, 18 grudnia, o godz. 16.00, w Muzeum Lniarstwa przy ul. K. Dittricha 18. Spotkanie będzie okazją do podzielenia się opłatkiem i dobrym słowem na święta a także do degustacji wigilijnych potraw. Zapraszam serdecznie!

  1. Dziękujemy za ofiary na organy – Schola męska złożyła 2 tys. zł., wiele osób bezimiennie, 1 tys. zł, 400, 300 zł i po 100 zł. Bóg zapłać.

  1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć nowe rozważania ewangeliczne na nowy rok oraz Ewangelię dla dzieci. Jest również nowy Biuletyn Parafialny.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
Teresa Tyrakowska, lat 82, ul. Girarda
Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Podziel się z innymi