1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  21 listopada – poniedziałek –
  wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  22 listopada – wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy, męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu zapraszamy na krótki koncert organowy po wieczornej Mszy św. Przy organach zasiądzie ks. dr Andrzej Tańcula, absolwent muzykologii KUL-u.
  24 listopada – czwartek – wspomnienie
  św. Męczenników, Andrzeja prezbiterai Towarzyszy
  25 listopada – piątek – wspomnienie
  Zmarłych Rodziców Salezjanów

 1. Dziś ostatnia XXXIV niedziela Roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczniemy Adwent I Niedzielą.

 1. W czwartek, 24 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy Hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Polecajmy Jej nieustannie nasze dziękczynienia i prośby w codziennym życiu.

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii dyr. Wydawnictwa Salezjańskiego ks. Wojciecha Kułaka. Ks. Wojciech przybliża nam w kazaniach postać św. Artemidesa Zattiego, salezjanina, koadiutora, kanonizowanego 9 października br.

 1. Do końca listopada polecamy zmarłych na modlitwie Różańcowej w Wypominkach. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

 1. Za tydzień po Mszach św. z racji I niedzieli Adwentu poświęcimy opłatki świąteczne na stół wigilijny. Będą dostępne w sklepiku, zakrystii i kancelarii. Wypiekają je ss. Bernardynki z Łowicza.

 1. Serdecznie zapraszamy na miniRekolekcje dla mężczyzn. Inicjatywa związana jest z powstałą przy naszej parafii wspólnoty „Józef” – Męskiej Formacji Duchowej. Wspólnota gromadzi mężczyzn z różnych parafii Żyrardowa i okolic, a jej ideą jest formacja do dojrzałego i odpowiedzialnego wypełnienia powołania mężczyzny zarówno w rodzinie, jak i w Kościele. Spotkania odbędą się w niedzielę i poniedziałek 27 i 28 listopada, o godz. 19.00.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023, rozważania ewangeliczne na nowy rok. Jest również nowy Biuletyn Parafialny.

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii została odprowadzona na wieczny spoczynek:
  Władysława Gruzielewicz
  , lat 79, ul. Girarda
  Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Podziel się z innymi