1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  17 listopada – czwartek –
  wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  18
  listopada – piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy, męczennicy
  W sobotę 19 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na
  modlitwę charyzmatyczną o uzdrowienie.

Za tydzień 20 listopada ostatnia niedziela Roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym też dniu będziemy gościć w naszej parafii dyr. Wydawnictwa Salezjańskiego ks. Wojciecha Kułaka. Ks. Wojciech przybliży nam w kazaniach postać św. Artemidesa Zattiego, salezjanina, koadiutora, kanonizowanego 9 października br.

 1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy szósty Światowy Dzień Ubogich. Ustanowił go w Kościele papież Franciszek, abyśmy pamiętali w życiu codziennym o tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia – ubodzy i opuszczeni.

 1. Jeszcze dzisiaj zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na trzecie już spotkanie przed I Komunią świętą w przyszłym roku na godz. 16.00, na Mszę św. i konferencje.

 1. W miesiącu listopadzie polecamy zmarłych na modlitwie Różańcowej w Wypominkach. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

 1. Od wtorku, 15 listopada rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którą odprawiamy codziennie przez 9 dni, po Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne z cyklu Lectio Divina, środa, 16 listopada godz. 19.00

 1. Od piątku 18 listopada do soboty 19 listopada, odbędzie się Wizytacja zakonna w naszej wspólnocie Salezjańskiej przeprowadzona przez ks. inspektora Tadeusza Jareckiego z Warszawy. Ks. Inspektor raz w roku odwiedza nasze wspólnoty parafialne i zakonne, celem weryfikacji i animacji naszego charyzmatu. Zapraszamy już dzisiaj wszystkie grupy parafialne i wszystkich wiernych na uroczystą Eucharystię w piątek 18 listopada, godz. 18.00. Po Mszy św. będzie poświęcenie organów i Spotkanie w Oratorium.

Adoracja Najświętszego sakramentu w piątek od godz. 17.00.

 1. W sobotę 26 listopada organizowany jest wyjazd do Warszawy na ul. Rakowiecką 37 o godz. 9.00. O godz. 11.00 Msza św. w X pawilonie w intencji beatyfikacji arcybiskupa Antoniego Baraniaka, salezjanina, przez wiele lat więzionego i torturowanego w tej katowni. Po Mszy św. nastąpi zwiedzanie Muzeum. Arcybiskup Baraniak był bliskim współpracownikiem bł. ks. kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Koszt wyjazdu 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca, zgłoszenia przyjmuje p. Marek, kościelny.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023, rozważania ewangeliczne na nowy rok. Jest również nowy Biuletyn Parafialny.

Podziel się z innymi