1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

28 października – piątek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
W tym dniu szczególnie modlimy się za naszego ks. inspektora Tadeusza Jareckiego z Warszawy. Z racji jego imienin wczoraj delegacja z naszej parafii uczestniczyła w Dniu Jedności inspektorii warszawskiej w Ostródzie

29 października – sobota – wspomnienie bł. Michała Rua, salezjanina, kapłana, następcę św. Jana Bosko

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, znany także jako Niedziela Misyjna. Tematem przewodnim tego dnia są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Będziecie moimi świadkami”. Niedzielą Misyjną rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny czyli czas modlitwy za misjonarzy i odnowy ducha misyjnego w wymiarze osobistym i wspólnotowym.

 1. Tydzień temu obchodziliśmy Dzień Papieski. W kościołach odbyły się zbiórki pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Zebraliśmy 3041 zł, całość sumy przekazaliśmy na Fundację.

 1. Dzisiaj wieczorem kończymy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Jutro oddamy Hołd Matce Bożej za przyjęte prośby i podziękowania. Zapraszamy na wieczór, wcześniej jeszcze na modlitwę różańcową, którą odmawiamy codziennie o godz. 17.30.

 1. Przez cały rok nasza młodzież parafialna przygotowywała się do sakramentu bierzmowania. W najbliższą sobotę 29 października o godz. 12.00, przyjmą z rąk bp. Andrzeja Dziuby sakrament bierzmowania. Polecajmy ich naszym modlitwą, aby dary Ducha Świętego rozwijały w nich miłość Boga i drugiego człowieka.

 1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok oraz Wypominki za zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy polecać zmarłych w modlitwie różańcowej oraz we Mszy św. w każdy pierwszy Piątek Miesiąca.

 1. Za tydzień w niedzielę 30 października o godzinie 15.00 w Oratorium odbędzie się BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, które zapraszamy do przebrania się za świętych. Zabawę poprowadzi wodzirej. W programie między innymi pokaz strojów, tańce chrześcijańskie, konkurs biblijny, gry i zabawy. Koszt uczestnictwa to 40zł od dziecka – całkowity dochód z balu przeznaczony na budowę Nowego Oratorium.  Kontakt do osoby prowadzącej zapisy znajdziemy na plakatach jak również na wydarzeniu na Facebook-u.

 1. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Można nabyć nowe kalendarze salezjańskie, kieszonkowe i ścienne na rok 2023. Jest również nowy Biuletyn Parafialny.

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zostali odprowadzeni na wieczny spoczynek:
  Ewa Zambrzycka,
  lat 49, Nowe Kozłowice
  Mieczysław Krawiec
  , lat 81, ul. Parkingowa
  Danuta Stachowiak
  , lat 88, Nowe Kozłowice
  Janina Telatycka
  , lat 75, ul. Nietrzebki

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Podziel się z innymi